تکمیل اقدامات لازم جهت برگزاری هفدهمین جشنواره بین المللی ربیع الشهاده توسط آستان قدس حسینی

کمیته برگزاری هفدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی ربیع الشهاده در آستان قدس حسینی از تکمیل تمامی مقدمات برگزاری این جشنواره خبر داد و این جشنواره از چهاردهم تا هجدهم ماه میلادی جاری برگزار خواهد شد.

علی کاظم السلطان رئیس کمیته برگزاری این جشنواره در گفتگو با سایت رسمی حرم مطهر گفت: با رهنمودهای مستقیم نماینده مرجعیت عالی، شیخ عبدالمهدی کربلایی، کادرها و کمیته های مسئول برگزاری جشنواره ربیع الشهاده تمامی اقدامات لازم جهت برگزاری جشنواره در زمان مقرر را به اتمام رسانده اند.

وی با بیان اینکه شعار این جشنواره «حضرت امام حسین (علیه السلام)، قیام آزادگان و رمز پیروزی» است؛ افزود: این جشنواره با حضور صد شخصیت به نمایندگی از سی کشور جهان برگزار می شود. در این جشنواره نشستهای پژوهشی درباره حضرت امام حسین (علیه السّلام)، حضرت زینب (علیها السّلام) و ابوالفضل العباس (علیهما السلام)، یاران حضرت امام حسین (علیهم السلام) و شهر کربلا برگزار می شود.

وی ادامه داد: در حاشیه این جشنواره هجدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار می شود که در آن هفتاد و پنج هزار عنوان کتاب از نود و نه ناشر عراقی و خارجی عرضه شده است و همچنین نمایشگاه اختصاصی ای نیز برای پنجاه اختراع عراقی که بین المللی ثبت شده اند؛ برپا می شود.

وی افزود: روز چهار شنبه ساعت سه بعدازظهر مراسم افتتاحیه این جشنواره در حرم مطهر حضرت امام حسین (علیه السّلام) برگزار می شود و این جشنواره شامل رویدادهای متعددی از جمله شب شعر، نمایشگاه کتاب، نشستهای پژوهشی و غیره می باشد که به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

شایان ذکر است است آستان قدس حسینی هر ساله جشنواره بین المللی فرهنگی ربیع الشهاده را با حضور چهره های علمی، روحانیون، اندیشمندان و علماء از ادیان و مذاهب مختلف و از تمامی کشورهای جهان برگزار می کند.

پیوست ها