ترجمه بیانیه دفتر حضرت آیت الله سیستانی (مدّ ظلّه العالی) در خصوص بمباران مستمر مناطق مختلف نوار غزه

بسم الله الرّحمن الرّحیم

نوار غزه این روزها در معرض بمباران مداوم و حملات شدید و کم‌سابقه‌ای قرار دارد که تا این لحظه منجر به شهادت و زخمی شدن بیش از شش هزار غیرنظامی بی‌گناه شده و آوارگی شمار زیادی از مردم و تخریب گستردۀ مناطق مسکونی را در پی داشته است؛ این بمباران مناطق مختلف را چنان هدف گرفته که دیگر جای امنی برای پناه مردم باقی نمانده است.

در همین حال، ارتش اشغالگر محاصره‌ای نفس‌گیر که حتی آب و غذا و دارو و دیگر مایحتاج اولیۀ زندگی را هم شامل شده بر نوار غزه اعمال کرده و مشکلات بسیاری برای مردم بینوا به بار آورده است و گویی با این اقدامات به دنبال انتقام از آنان و جبران خسارتهای سنگین و شکست بزرگی است که در رویارویی‌های اخیر متحمل شده است.

این اقدامات در برابر چشم و گوش تمام جهانیان و بدون هیچ بازدارنده و مانعی در حالی صورت می‌گیرد که حتی کسانی از این اقدامات جنایتکارانه پشتیبانی کرده و به بهانه دفاع از خویش، به توجیه آن می‌پردازند!

همۀ جهان باید در مقابل این جنایت فجیع بایستد و نیروی اشغالگر را از اجرای طرحهایش برای آزار و اذیت بیشتر مردم مظلوم فلسطین باز دارد.

پایان دادن به تراژدی هفتاد سالۀ این مردم عزیز فقط با رسیدن آنان به حقوق مشروع خویش تحقق می‌یابد و برچیدن اشغالگری از اراضی غصب‌شده تنها راه برقراری امنیت و صلح در این منطقه است. در غیر این صورت مقاومت در برابر متجاوزان ادامه خواهد داشت و چرخۀ خشونت همچنان جانهای بی‌گناه بیشتری را به کام مرگ خواهد کشاند.

و لاحول ولا قوة الا بالله العلی العظیم

25 ربیع الاول 1445 هجری قمری برابر با 11/10/2023 

دفتر حضرت آیت الله سیستانی (مد ظلّه العالی) – نجف اشرف

پیوست ها