رونمایی از دانشنامه قرآنی اهل بیت (عليهم السلام)

اخبار وتقارير

2017-05-04

774 بازدید

دانشنامه قرآنی اهل بیت (علیهم السلام) با حضور شخصيتهای دینی، علمی و آکادمیک در سالن خاتم الاوصیای حرم مطهر امام حسین (علیه السلام)رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس حسینی؛ مسئول واحد پژوهشهای دارالقرآن الکریم حرم مطهر اظهار داشت: دانشنامه اهل بیت (علیهم السلام) از مهمترین تحقیقهای تمام شده در دارالقرآن الکریم می باشد که در شصت جلد تدوین شده است و شامل سه مجموعه قرآنی، عقایدی و فقهی است که با همکاری گروهی از علمای حوزه علمیه نجف اشرف و گروه پژوهشی اساتید دانشگاه تدوین شده است.
سيد مرتضی جمال الدین افزود: تالیف این دانشنامه از پنج سال پیش آغاز شد و پس از پنج سال کار علمی پیوسته، اکنون از این اثر ارزشمند رو نمایی می شود.
جمال الدین ادامه داد: دارالقرآن الکریم حرم مطهر پروژه های پژوهشی دیگری مانند تحقیق آثار قرآنی و آثار اهل بیت (علیهم السلام) و تجدید چاپ کتابهای قرآنی و تهیه و تنظیم متون آموزشی قرآنی را نیز در دستور کار خود دارد.
از سوی دیگر دکتر ضرغام کریم عضو کمیته علمی دارالقرآن گفت: دانشنامه اهل بیت(علیهم السلام) در واقع یک فهرست موضوعی آیات قرآن و روایات تفسیری اهل بیت(علیهم السلام) بر اساس موضوعات قرآنی است و می تواند منبع اصلی برای محققان و پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی در زمینه تحقیقات قرآنی و اسلامی باشد.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر