مشاركت پانصد پزشک در ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی

اخبار وتقارير

2018-10-24

297 بازدید

مرکز پزشکی آستان قدس حسینی از آماده باش کادر تخصصی و نیروهای خود برای ارائه خدمات پزشکی به زائران اربعین حسینی و پیوستن 500 پزشک با تخصص‌های مختلف به این طرح خبر داد.
احمد جلیل الشمری، مسئول این مرکز در گفتگو با سایت رسمی‌ آستان قدس حسینی گفت: 14 مركز پزشکی با تجهیزات کامل درمانی و دستگاه‌های پزشکی برای خدمات‌دهی به زائران در ورودی‌های شهر کربلاء به سمت بخش قدیمی شهر مستقر شدند.
الشمری در ادامه اظهار داشت: تیم‌های پشتیبانی آستان قدس حسینی در این طرح حضور داشته و تیم‌های پشتیبانی وابسته به مرکز بهداشت کربلاء، بیمارستان تخصصی امام زین العابدین و بیمارستان سفیر امام حسین علیه السلام نیز مشارکت دارند.
وی افزود: تمامی این تیم‌های پزشکی متشکل از پزشکان اورژانس و اتاق عمل‌ هستند اما حالاتی که وضعیت‌شان وخیم است، به بیمارستان آستان قدس حسینی یا به شهرک پزشکی الحسین منتقل می‌شوند.
مسئول مرکز پزشکی آستان قدس حسینی در ادامه گفت: علاوه بر نیروهایی که برای کمک به جابه‌جایی و انتقال بیماران داوطلب شده‌اند، تعداد پزشکان و کادر درمانی که در سال جاری داوطلب شده‌اند، به 500 تن رسیده است و آنها از تخصص‌های پزشکی مختلف برخوردار هستند، علاوه بر این 20 خودروی آمبولانس نیز برای جابه‌جایی موارد وخیم تجهیز شدند.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر