نقشه صحن حضرت زینب (س) در مجاورت حرم مطهر امام حسین (ع) پس از اتمام

اخبار وتقارير

2017-09-17

2974 بازدید

کادر فنی و مهندسی آستان قدس حسینی که مجری طرح صحن حضرت زینب (سلام الله علیها) در مجاورت حرم مطهر امام حسین (ع) است، از اتمام بخش وسیعی از این طرح خبر داد.
مهندس حسین رضا مهدی، عضو کمیته اجرای این طرح در گفتگو با سایت آستان قدس حسینی اظهار داشت: طرح ساخت صحن حضرت زینب (سلام الله علیها) از طرحهای بسیار مهمی است که آستان حسینی در مساحتی بالغ بر 50 هزار متر مربع با همکاری ستاد بازسازی عتبات ایران در حال اجرای آن است.
مهندس مهدی گفت: مجموع مساحتی که برای ساخت صحن مذکور اختصاص یافته به 115 هزار متر مربع می ‌رسد و شامل بخشهای خدماتی و فرهنگی می ‌شود؛ بخش خدماتی این صحن شریف شامل حیاط صحن و دو زیر زمین برای خدمت‌رسانی به زائران و نیز ساخت تونلی به طول 520 متر و عرض 12 متر در مرحله اول است که از میدان الشهداء شروع شده و تا آرامگاه ابن فهد حلی ادامه دارد، بخش فرهنگی صحن نیز شامل یک کتابخانه و یک موزه در مساحتهای متفاوت خواهد بود.
مهندس مهدی افزود: تیم مهندسی آستان قدس حسینی در حال ساخت دیواری به طول 12 متر در زیر زمین و دور تا دور این پروژه جهت حفاظت از آن در برابر فرسایش خاک و آبهای زیر زمینی است و تاکنون نیز 70 درصد از این دیوار ساخته شده است.
وی در ادامه گفت: تونلی که در حال ساخت است، دو شاخه می ‌شود، یکی به خیابان الشهداء و دومی به خیابان الجمهوریه واقع در مقابل خیمه ‌گاه حسینی می‌ رسد، تا اینجا حدود 70 درصد از کار ساخت این تونل انجام شده است اما اجرای کامل آن شش سال طول خواهد کشید.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر