بازدید میدانی تولیت آستان قدس عباسی از پروژه بخش درمانی مبتلایان کرونا

تولیت آستان قدس عباسی به همراه نماینده خود و برخی اعضای شورای محترم اداری آستان از پروژه بخش درمانی مبتلایان به ویروس کرونا که بخشی از شهرک پزشکی امام حسین (علیه السلام) در استان کربلای معلی است بازدید کردند.

محمد الاشیقر، تولیت آستان قدس عباسی در جریان بازدید میدانی از پروژه تاکید کرد: این طرح بر اساس دستورات مرجعیت عالی دینی در نجف اشرف و با حمایت کادر پزشکی و بخش بهداشتی کشور و نیز توصیه مستقیم سید احمد صافی (دام عزه)، متولی شرعی آستان قدس عباسی اجرایی شد و بیمارستان را به تخت ها و اتاقهای امن قرنطینه برای مبتلایان ویروس کرونا مجهز خواهد کرد.

وی عنوان کرد، این طرح بخشی از حمایتهای آستان قدس عباسی در سراسر کشور در بخش بهداشتی است که نخستین مورد آن ارائه مواد ضدعفونی کننده و پاک کننده توسط شرکت خیرات الجود و نیز آغاز پویش ضد عفونی سازی مناطق مسکونی بود. آستان همچنین برخی لوازم پزشکی مورد نیاز را مهیا نموده است.

الاشیقر خاطر نشان کرد: بازدید ما از این طرح که به همت بخش تعمیرات مهندسی اجرا می شود، با هدف اطلاع از روند کار صورت گرفت. با تلاش شبانه روزی خادمان حضرت ابوالفضل عباس (علیه السلام) پیشرفتهای خوبی در این زمینه حاصل شده است که بیانگر همت و اراده شان برای تکمیل اقدامات به بهترین شکل است، به ویژه هنگامی که کار از نوع جهادی و داوطلبانه برای خدمت به جامعه باشد که در اینصورت از پیشگامان هستند.

جواد الحسناوی، عضو شورای اداری آستان قدس عباسی نیز به نوبه خود گفت: این پروژه در ضمن توجهات آستان قدس عباسی به کمک با همه توان برای حل بحران کنونی کشور در سایه شیوع کرونا است و امروز اعضای شورای اداری آستان و در راس آنها تولیت آستان و معاون ایشان برای اطلاع از پیشرفت پروژه و میزان اقدامات تکمیل شده که رو به پایان است اقدام به بازدید میدانی کردند.

شایان ذکر است، پروژه ساخت بخش درمانی مبتلایان به ویروس کرونا در راستای توصیه‌ها و رهنمودهای مرجعیت عالی دینی مبنی بر حمایت از کادر پزشکی و در ضمن پویش آستان قدس عباسی برای حمایت از جامعه در برابر این بیماری آغاز شده است. کارکنان این پروژه که در بخش فنی و مهندسی آستان قدس عباسی مشغول به کار هستند، با توصیه‌های مستقیم سید احمد صافی (دام عزّه) متولی شرعی آستان، به ساخت این پروژه در شهرک پزشکی امام حسین (علیه‌ السلام) در استان کربلای معلّی همت گماشته‌ و با نظارت امور پزشکی آستان و بیمارستان تخصصی الکفیل در حال ساخت آن هستند. این پروژه به منزله یک اقدام احتیاطی است برای اینکه چنانچه خدای ناکرده اتفاق تازه‌ ای رخ دهد و همچنین به منزله سالن‌های "دار الحیات" در شهر برای آمادگی در برابر موقعیت‌هایی نظیر این روزها به شمار می ‌آید.

پیوست ها