برگزاری جشنواره ربیع الشهاده با شعار «امام حسین (علیه السّلام) چراغ امتها و اصلاحگر ارزشهاست.» در ماه شعبان آتی

اخبار وتقارير

2018-11-20

375 بازدید

کمیته مقدماتی پانزدهمین جشنواره بین المللی ربیع الشهاده چندین جلسه رأی زنی درباره چگونگی برگزاری این جشنواره برگزار نموده است.

این اقدام در چارچوب برنامه ریزی و رأی زنی برای برگزاری این دوره از جشنواره آغاز شده است، به طوری که در اين نشستها مجموعه ای از امور و موضوعات مربوط به دور جدید جشنواره که ابتدای ماه شعبان آغاز به کار خواهد کرد، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سيد عقيل عبد الحسين الياسری، عضو کمیته مقدماتی جشنواره و معاون رئیس بخش امور فكری و فرهنگی آستان قدس عباسی بیان داشت: کمیته مقدماتی جشنواره و همچنین برخی روسای کمیته های پشتيبان دیدارهایی را با هدف برنامه ریزی و تبيين دستورات تولیتهای شرعی دو آستان قدس حسینی و عباسی جهت تصویب و تأیید آنها و ابراز دیدگاهها و پیشنهادات آنان برگزار کردند.

از جمله اين دستورات، انتخاب شعاری برای جشنواره از میان شعارهای مطرح شده است: «امام حسين (عليه السلام)؛ چراغ امتها و اصلاحگر ارزشهاست.»

وی گفت: انتخاب این شعار از سوی کمیته ناظر بر فعالیتهای جشنواره به خاطر مفاهیم مرتبط آن با صاحب این روز، حضرت امام حسین (عليه السّلام) و نهضت مبارک ایشان است که از طریق آن اصلاح ارزشهای اسلامی و انسانی و حفظ آن در برابر انحراف را بنیان نهاد.

بنابراین این جشنواره با هدف پذیرش تفكر حضرت سيّد الشهداء (عليه السّلام) در تصحیح این مفاهیم و ارزشها به منظور ایجاد جامعه ای دارای انسجام فکری و اخلاقی و غنی از فرهنگ اهل بيت (عليهم السلام) برگزار می شود.

لازم بذکر است؛ جشنواره بین المللی فرهنگی ربيع الشهاده از زمان تاسیس آن با همکاری و هزینه کامل دو آستان مطهر حسینی و عباسی و به منظور بزرگداشت سالروز ولادت سبط گرامی رسول اکرم (صلّى الله عليه ‏وآله وسلم) حضرت أبی عبد الله الحسين و برادرشان حضرت عبّاس (عليهما ‏السلام) برگزار می شود.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر