حضور مستبصران آفریقایی در حرم امام حسین (ع)

اخبار وتقارير

2017-06-05

858 بازدید

موسسه تربیت مبلغین وارث الانبیاء وابسته به آستان قدس حسینی در طول ماه مبارک رمضان دوره معارف اسلامی را برای دانشجویان خارجی در این مؤسسه برگزار می کند.
مدیر موسسه گفت: تمامی مدارس دینی عراق در ماه رمضان تعطیل است و این مؤسسه از این فرصت برای برگزاری دوره معارف اسلامی برای دانشجویان آفریقایی استفاده کرده است. تعداد این دانشجویان که از ساحل عاج، نیجریه، تانزانیا و سنگال آمده اند، به بیست و پنج نفر می رسد.
شیخ منجد الکعبی افزود: هدف از برگزاری این دوره افزایش سطح علمی و فرهنگی این دانشجویان است به خصوص که بیشتر آنها از مستبصران (به تازگی مشرف به مذهب حقه شیعه گردیده) هستند.
شیخ الکعبی ادامه داد: این دوره شامل قرائت جزئی از قرآن کریم، آموزش قواعد تجوید و ترتیل، ارائه دروس در رابطه با اعتقادات اسلامی، فقه، مقدمات دین و سیره اهل بیت (علیهم اسلام) و علوم دیگر قرآنی مثل تفسیر است. در ضمن برنامه ای نیز برای زیارت مرقد های مقدس عراق تنظیم شده است تا با حرمهای مقدس اهل بیت (علیهم السلام) آشنا شوند.
ابراهیم محمد حسن، یکی از دانشجویانی نیجریه ای گفت: از حضور در عراق بسیار خوشحال هستیم و خداوند ما را از میان میلیونها نیجریه ای برای طلب دانش انتخاب کرده است. ما مستبصر هستیم و در فهم امور دینی مشکل داشتیم، تمام آنچه را اینجا یافتیم در نیجریه وجود ندارد و هر آنچه را که یاد گرفتیم برایمان تازه بود. من هم درس می خوانم و هم به خانواده ام که از شانزده نفر تشکیل می شوند، کمک می کنم.
ابراهیم محمد حسن خواست که پیامی به حضرت آیت الله سیستانی بفرستد و گفت: دوست داریم پیامی را از طرف اهالی نیجریه به آیت الله سیستانی بفرستیم و از ایشان به خاطر فرصت بزرگی که به ما دادند تا بتوانیم یاد بگیریم و به مردم آموزش دهیم، بسیار تشکر کنیم.
محمد حسن اشاره کرد: ما مدیر مؤسسه را به زبان نیجریه ای از روی احترام «اوکا» می نامیم. زمانی که از روی احترام نخواهیم نام کسی را ببریم از جمله «اوکا کتا» استفاده می کنیم که از احترام بیشتر برخوردار است و این را برای شیخ عبد المهمدی کربلایی به کار می بریم. و لقب « اوکا کتا کتا» برای رهبر بزرگی به کار می رود که به علت بلندی شأن از بردن نام او خود داری می شود و محبت و احترام بسیار زیادی برای او قائل هستند و این لقب اختصاص به حضرت آیت الله سید علی سیستانی (دام ظله) دارد.
جمال حسن رمضان که از شهر «ساما بوکوبای» تانزانیا آمده بود گفت: در کشور تانزانیا که تعداد ساکنان آن بیش از چهل میلیون نفر است، پنج دین رواج دارد. من در این مؤسسه درس می خوانم تا به عنوان یک مبلغ به کشورم برگردم و زمانی که به تانزانیا برگردم تمام آنچه را که اینجا اتفاق افتاده و برنامه هایی را که آستان قدس حسینی برای ما برگزار کرده است، بازگو خواهم کرد.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر