مفتی استرالیا و نیوزیلند در حرم مطهر حضرت امام حسین (علیه السّلام): عراق جایگاه بالایی در امت اسلامی دارد

اخبار وتقارير

2019-04-13

452 بازدید

شیخ مصطفی رائد مفتی استرالیا و نیوزیلند طی سخنانی در پانزدهمین همایش بین المللی و فرهنگی ربیع الشهاده که در صحن مطهر حضرت امام حسین (علیه السلام) برگزار شده است، اظهار داشت: عراق جایگاه بالایی در امت اسلامی دارد و مردم این کشور نیز انسانهای بزرگی هستند.
وی حضور در حرم مطهر حضرت امام حسین (علیه السلام) را مایه افتخار دانست و اظهار داشت: در این مکان مقدس که ملائکه حضور دارند، احساس خوب معنوی دارد.
وی افزود: با بررسی حقایق تاریخ درمی یابیم که برتری عراق بر امت اسلامی ثابت شده است، زیرا بیش از 80 درصد علمای جهان اسلام از عراق هستند و تجویدی که اکنون قاریان تلاوت می کنند به «خلیل بن احمد الفراهیدی» واضع علم عروض و رسم حرکات در کلمات قرآن کریم باز می گردد.
وی از انتشار اخباری مبنی بر ایجاد اختلاف بین دو مذهب شیعی و سنی انتقاد کرد و گفت: این دو مذهب به قرآن کریم، نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و به جوهر اسلام اعتقاد دارند و ما اکنون در جهان اسلام نیازمند اتحاد در بین تمامی طوائف هستیم. 
این عالم اهل تسنن تأکید کرد که همه باید بدانند که اسلام واحد است و فرقی میان شیعه و سنی وجود ندارد و کسانی که به تکفیر دیگران می پردازند، خودشان کافر هستند. دشمنان با هدفهای مغرضانه به ایجاد اختلاف میان امت اسلامی و نشر اکاذیب می پردازند. دشمنان از اتحاد امت اسلامی می هراسند زیرا اتحادشان مانند شمشیری است که هیچ قدرتی توان ایستادگی در برابر آن را ندارد.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر