دیدار سفیر روسیه با نماینده آیت الله العظمی سیستانی در کربلا

اخبار وتقارير

2017-05-28

903 بازدید

سفیر روسیه با نماینده آیت الله العظمی سیستانی  دیدار کرد.
«ماکسیم ماکسیموف» سفیر روسیه در عراق با شیخ عبدالمهدی کربلایی نماینده آیت الله العظمی سیستانی در کربلا دیدار و گفتگو کرد.
ماکسیموف در این دیدار با اشاره به اینکه مبهوت برخی از پروژه های وابسته به آستانهای مقدس حسینی و عباسی شده است، ابراز امیدواری کرد که روسیه به جمع شرکتهای سرمایه گذار در کربلا بپیوندد.
شيخ عبدالمهدی کربلایی در این دیدار گفت: استان کربلا از امنیت کامل برخوردار است و در این شهر مقدس در طول سال میزبان زائران محترم است و اهالی این شهر مهمان نواز و اهل کرم هستند و با دوری از هرگونه خشونت و درشتی با صلح و دوستی زندگی می نمایند.
وی افزود: امیدواریم به این استان در زمینه های مختلف اقتصادی و صنعتی و کشاورزی توجه شود و همچنین از شرکتهای روسیه ای نیز جهت حضور برای سرمایه گذاری در شهرهای مقدس که از امنیت کامل و فرصتهای مناسب جهت سرمایه گذاری بهره مند هستند؛ دعوت می کنیم.
وی در خصوص نبردهای الحشد الشعبی با تکفیریها گفت: فتوای جهاد کفایی با استقبال و لبیک بسیاری از شهروندان مواجه شد و بسیاری برای مبارزه با تکفیریهای داعشی جهت دفاع از وطن به میدانهای نبرد شتافتند، ایشان افزودند: عراقیها به هیچ وجه خشنونت و قتل را دوست ندارند، بلکه برای دفاع از عراق و شهرهایشان به میدانهای نبرد شتافته اند.
ایشان در خواست نمودند که دیدگاههای مشترک و همکاری بین المللی در مبارزه با تروریسم فراهم آید و به صورت جدی از ملت عراق پشتیبانی شود زیرا که این ملت ضررهای زیادی را از گروهکهای تکفیری متحمل شده و خونهای پاکی در دفاع از این کشور ریخته شده است و این نبردها باعث تاخیر در پیشرفت این کشور در بسیاری از زمینه ها شده است.
شیخ عبدالمهدی ادامه داد: خطر ترویسم فقط متوجه عراق نیست بلکه متوجه تمامی جهان است و ضروری است که گامهای جدی جهت مبارزه با تروریسم برداشته شود. به ویژه آنچه متعلق به فکر و فرهنگ است زیرا تروریسم فکری برای تمامی جهان خطرناک است.

آخرین مطالب

شایعتر

استبيان حول طبيعة العلاقة بين التفكير الاستراتيجي وجودة الخدمة في العتبة الحسينية المقدسة

مطالب بیشتر