افتتاح مرکز الثقلین ویژه درمان مبتلایان به اوتیسم در استان بصره توسط آستان قدس حسینی در آینده ای نزدیک

 بخش پروژه های فنی و مهندسی آستان قدس حسینی از افتتاح مرکز الثقلین ویژه درمان مبتلایان به اوتیسم در استان بصره در آینده ای نزدیک خبر داد 

مهندس فرج جمعه ناظر بر پروژه در گفتگو با سایت رسمی آستان قدس حسینی گفت: کارکنان بخش فنی و مهندسی حرم مطهر با پیگیری مستقیم نماینده مرجعیت عالی، شیخ عبدالمهدی کربلایی، در حال ساخت مرکز الثقلین ویژه درمان مبتلایان به اوتیسم در استان بصره هستند و این پروژه تاکنون پیشرفت نود و نه درصدی داشته است و در فصل اول سال جاری این پروژه به بهره برداری خواهد رسید. 

وی خاطرنشان کرد: تمامی رنگ های به کار رفته در طرح ها، علاوه بر نورپردازی، بر اساس روش های علمی مورد مطالعه توسط متخصصان انتخاب شده اند و این مرکز مطابق با استانداردهای جهانی برای درمان بیماران طیف اوتیسم ساخته شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه در زمینی به مساحت هزار و پانصد متر مربع و در شش طبقه با خدمات مختلف ساخته شده است، خاطرنشان کرد: این مرکز شامل سالنهای مشاوره، ارزیابی و آموزشی، سالنهای بازی وسالنهای ویژه توانبخشی و هنر درمانی می باشد. این مرکز شامل بیست و چهار کلاس انفرادی، سی کلاس گروهی، شهر مجازی، تئاتر، مهدکودک و سایر خدمات متنوع است.

پیوست ها