برپایی دسته عزای مشترک خادمان آستانهای مقدس حسینی و عباسی در سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (عليهم السلام)

خادمان دو آستان قدس حسینی و عباسی با برگزاری دسته های عزاداری مشترک سالروز فاجعه تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) را زنده نگه داشتند.

در راستای بزرگداشت فاجعه و مصیبت عظیم تخریب حرم مطهر چهار امام معصوم در قبرستان بقیع که دلهای محبان و پیروان آنها را به درد آورد، بعد از ظهر چهارشنبه هشتم شوال 1440هجری مصادف با دوازدهم ژوئن سال 2019 دسته عزاداری یکپارچه خادمان دو آستان قدس حسینی و عباسی برگزار شد.

این دسته، عزاداری خود را از صحن مطهر حضرت ابوالفضل عباس (علیه السلام) با تشکیل صفوفی از خادمان و نوحه خوانی آغاز کرد سپس به سمت حرم مطهر حضرت سيد الشهداء ابا عبد الله الحسين (عليه السلام) حرکت نمود و عزاداران در مسیر بین الحرمین به مداحی و سینه زنی پرداختند.

هنگام ورود به صحن مطهر حسینی خادمان حضرت سید الشهدا (علیه السلام) به استقبال آنها آمدند و در حرم مطهر حسینی مجلس سینه زنی و مرثیه سرایی در اندوه این مصیبت جانسوز با حضور جمع زائران حاضر منعقد شد.

شایان ذکر است هشتم شوال سالروز تخریب حرم ائمه بقیع(عليهم السلام)؛ حضرت امام حسن مجتبی(عليه السلام)، حضرت امام سجاد(عليه السلام)، حضرت امام محمد باقر(عليه السلام) و حضرت امام جعفر صادق(عليه السلام) می باشد.

پیوست ها