اختتامیه دوره قرآنی نور الزهرا در صحن مطهر عباسی با فارغ التحصیلی شصت قرآن آموز

دوره قرآنی نور الزهرا (علیها السلام) با فارغ التحصیلی شصت دانشجوی قرآن آموز طی مراسمی در صحن مطهر حضرت عباس (علیه السّلام) به کار خود خاتمه داد.

از جمله فعالیتهای قرآنی موسسه قرآن کریم آستان قدس عباسی برگزاری دوره های قرآنی در رشته های مختلف است. دوره تلاوت قرآن نور الزهرا (عليها السلام) یکی از دوره هایی است که شعبه این موسسه در استان بغداد آن را برگزار کرد و با تدارک محفل قرآنی با حضور شصت قرآن آموز در صحن حضرت عباس (علیه السّلام) به فعالیت خود پایان داد.

این محفل قرآنی که همزمان با ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره (سلام الله عليها) برگزار شد با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط عمار الحلّی، قاری آستان قدس عباسی آغاز شد و پس از آن عباس الأزيرجاوی از قاریان این دوره قرآنی به تلاوت آیات قرآن پرداخت.

در همین راستا نبيل الساعدی، مسئول شعبه موسسه قرآن کریم در بغداد اظهار داشت: در این طرح شصت قرآن آموز در رشته قرائت به مدت شش ماه متوالی نزد اساتید ممتاز تعلیم دیدند. امروز در صحن مطهر عباسی مراسم فارغ التحصیلی آنان از این دوره که متبرک به نام حضرت زهرا (علیها السلام) است، همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(علیها السلام) برگزار می گردد.

در پایان این مراسم لوحهای تقدیری از سوی مدیر موسسه قرآن کریم به شرکت کنندگان این دوره اهدا شد.

شرکت کنندگان نیز از برگزارکنندگان این دوره و به ویژه آستان قدس عباسی به دلیل فراهم نمودن فرصت آموختن قرآن و نیز تلاشهای بسیارشان در این زمینه قدردانی کردند.

شایان ذکر است، موسسه قرآن کریم علاوه بر این دوره، محافل قرآنی بسیاری را برگزار می کند و به ظرفیتهای قرآنی کودکان، نوجوانان و جوانان با استعداد اهتمام می ورزد.

پیوست ها