گردهمایی نقاشی کودکان با موضوع به آتش کشیدن درب خانه حضرت زهرا(سلام الله علیها) در حاشیه همایش احزان فاطمی

در راستای سلسله فعالیتهای مرتبط با ایام فاطمیه گردهمایی نقاشی کودکان زیر ده سال با موضوع به آتش کشیدن درب خانه حضرت زهرا(سلام الله علیها) از سوی آستانهای قدس حسینی و عباسی برگزار شد.

حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) جایگاه والایی نزد ما محبان اهل بیت علیهم السلام دارند، ایشان دختر خاتم النبین و همسر امیر المومنین و مادر دو امام بزرگوار امام حسن و حسین (علیهم السلام) هستند. محبت ایشان همچون محبت تمامی ائمه اطهار علیهم السلام همچون خون در رگهای ماست، به طوری که همیشه فضیلتهای ایشان و مصیبتهایی را که متحمل شدند، بیان می نماییم و کودکان خود را با محبت ایشان و الگو قرار دادن ایشان در اطاعت و عبادت خداوند متعال تربیت می نماییم.

در ادامه سلسله فعالیتهای دو آستان مطهر حسینی و عباسی در ایام سوگواری و شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) مسابقه نقاشی با موضوع به آتش کشیدن درب منزل آن حضرت و شکسته شدن پهلوی ایشان برای کودکان زیر ده سال برگزار شد.

این فعالیتها که از سوی بخش شعائر و موکبهای حسینی وابسته به عتبات مقدس حسینی و عباس در بین الحرمین برگزار شد، به کودکان اجازه داده شد تا به واسطه هنر نقاشی به بیان درد و رنجهای حضرت فاطمه (سلام الله علیها)، آتش گرفتن درب منزل ایشان و شکسته شدن پهلوی آن حضرت بپردازند.

ریاض نعمة السلمان، رئیس بخش شعائر و موکبهای حسینی در گفتگو با شبکه جهانی الکفیل گفت: برپایی یازدهمین همایش احزان فاطمی امسال با مراسم ویژه‌ ای برای کودکان زیر ده سال همراه بود که طی آن رنگ‌ها و کلیه لوازم نقاشی در اختیار کودکان قرار گرفت تا به تصویرسازی از مصیبت وارده بر حضرت زهرا (س) بپردازند و آنچه که در حافظه آنها از واقعه آتش گرفتن منزل آن حضرت و شکسته شدن پهلوی ایشان بود، در تابلوهای کوچکی که معانی بزرگی به همراه دارند، به تصویر بکشند.

وی هدف از برپایی این فعالیت را ایجاد محبت اهل بیت (علیهم السّلام) و به ویژه حضرت زهرا (سلام الله علیها) در دلهای کودکان دانست و ادامه داد: به کمک این فعالیتها سعی شده است تا به جهان اعلام کنیم که حب رسول اکرم، اهل بیت ایشان (علیهم السّلام) و به ویژه حضرت زهرا (سلام الله علیها) بخشی از هویت و میراث ما است که به آن افتخار می کنیم و سعی می کنیم تا آن را از نسلی به نسل دیگر منتقل نماییم.

پیوست ها