هیات آستانهای قدس حسینی و عباسی در کراچی پاکستان: نگاه دین اسلام به زن، به عنوان انسان و دارای حقوق متساوی با مرد است

هیات آستانهای قدس حسینی و عباسی در کراچی پاکستان: نگاه دین اسلام به زن، به عنوان انسان و دارای حقوق متساوی با مرد است.

هیأتی از دو آستان قدس حسینی و عباسی به ریاست مسئول بخش امور دینی آستان مطهر حضرت عباس(علیه السّلام) در جریان سفر به ایالت کراچی پاکستان از برخی مساجد و موسسات این منطقه بازدید کردند.

عدنان الموسوی، مسئول بخش امور دینی آستان قدس عباسی و سرپرست این هیات، طی حضور در مسجد امام رضا(علیه السّلام) در جمع بانوان کراچی به ایراد سخنرانی پرداخت.

الموسوی در خصوص این سخنرانی به شبکه جهانی الکفیل گفت: در جریان آن به نکات متعددی اشاره شد که مهمترین آنها به شرح زیر است:

- نگاه دین اسلام به زن، به عنوان انسان و دارای حقوق برابر با مرد است و همین امر موجب مقام والای زن شده است. این درحالی است که در ادیان دیگر زن را به عنوان یک جنس مونث و موجب آرامش می دانند. پس اسلام هیچ تفاوتی میان زن و مرد قائل نیست زیرا به آن دو از منظر انسانی می نگرد.

- قرآن کریم چندین شخصیت از میان بانوان مانند آسیه بنت مزاحم و مریم بنت عمران را به دلیل تعالی روحی شان برای مردان و جماعت مومنان مثال زده است.

- دین اسلام زن را به پایبندی به پوشش و عفت ترغیب کرده است. شما نیز باید حضرت زهرا (علیها السّلام) و حضرت زینب (علیها السّلام) دختر ایشان را الگو و چراغ راه خود قرار دهید.

- امروز زن به لطف خداوند و دین اسلام از جایگاه والایی برخوردار و قادر به تربیت نسلی آگاه و فرهیخته است.

الموسوی افزود: ما به مسائل دیگری در ارتباط با امور همسرداری و خانه داری زن و به ویژه در جوامعی که در آن حضور دارند پرداختیم و در پایان به سوالات بانوان در مورد احکام شرعی و زندگی اجتماعی آنان پاسخ دادیم.

شایان ذکر است؛ آستانهای قدس عباسی و حسینی در راستای فعالیتهای ارتباطی خود با محبان و پیروان اهل بیت(علیهم السلام)، هیأتی را به ایالت لاهور وکراچی پاکستان اعزام کردند.

این برنامه با امور مهمی از جمله بازدید از برخی موسسات دینی و اجتماعی، مساجد و حسینیه ها و نیز فعالیتهای دیگری همراه بود.

پیوست ها