برگزاری همایش حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) به همت آستان قدس عباسی

معاون بخش امور فکری و فرهنگی حرم مطهر از برگزاری چهارمین همایش حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) خبر داد.

به گزارش شبکه جهانی الکفیل وابسته به آستان مطهر عباسی؛ سید عقیل یاسری با بیان این خبر گفت: این همایش با شعار «امام باقر (علیه السلام) هیبت امیر المؤمنین (علیه السلام) و وارث علم پیامبر (صل الله علیه وآله و سلم)» همزمان با اول ماه رجب و مصادف با 28 اسفند ماه سال جاری در کربلای معلی برگزار می ‌شود.

وی هدف از اجرای این همایش را توجه به زندگانی امام محمد باقر (علیه السلام) و بزرگداشت سالگرد ولادت عطرآگین ایشان و نشان دادن نقش ایشان در برخورد با جنبشهای فکری برگزار مطرح کرد.

وی با بیان اینکه از شخصیتهای دینی و حوزوی، اساتید دانشگاه‌ ها و مسئولان ادارات استانهای کربلای معلی، بابل و نجف اشرف برای شرکت در این همایش دعوت شده اند، اظهار داشت: این همایش همزمان با سالروز ولادت امام محمد باقر (علیه السلام) در اول ماه رجب و به صورت نشستهای پژوهشی- حوزوی و اکادمیک در دو نوبت صبح و عصر برگزار می گردد.

به گفته معاون بخش امور فکری و فرهنگی آستان قدس عباسی همایش امام محمد باقر (علیه السلام) در نظر دارد تا به بهانه سالروز میلاد با سعادت این امام همام، ضمن بیان ابعاد مختلف زندگی با برکت آن حضرت، نقش ایشان در رویارویی با تفكر رادیکال که در زمان ایشان شکل گرفت را تبیین نمایند و همچنین اقدامات آن امام معصوم را در رویارویی با این طرز فکر مطرح نماید.

وی معرفی شخصیت عظیم حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) در رویارویی با جنبشهای گمراه و انحرافی زمان خود و برخورد آن حضرت با این گروه‌ ها و جنبشها را از دیگر اهداف برگزاری این همایش برشمرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آستان قدس عباسی در نظر دارد تا این همایش را در سالهای آینده در سطح بین المللی و با دعوت از اندیشمندان و پژوهشگران کشورهای مختلف در سالروز میلاد آن حضرت و سالگرد تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) در هشتم شوال برگزار کند.

پیوست ها