افتتاح مدرسه ای ویژه ایتام همزمان با پنجمین سالروز صدور فتوای جهاد کفایی مرجعیت عالی حضرت آیت الله سیستانی (مدّ ظله العالی)

اخبار وتقارير

2019-06-17

406 بازدید

آستان قدس حسینی از آغاز به کار یک دبیرستان پسرانه در منطقه البوبیات در غرب کربلاء در آینده‌ ای نزدیک خبر داد و اعلام کرد که به ازاء تحصیل در این مدرسه هزینه ای دریافت نمی شود و ویژه کودکان یتیم در نظر گرفته شده است.
سعد الدین البناء، ناظر ایتام در گفت و گو با سایت رسمی آستان بیان کرد: کار ساخت این مدرسه به طور کامل به پایان رسیده است و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید آغاز به کار می کند و تنها آماده میزبانی از دانش آموزان یتیم خواهد بود.
وی ادامه داد که کلیه کارهای مربوط به ساخت و ساز و تجهیز مدرسه به طور کامل و صد درصد به پایان رسیده است.
البناء افزود: ایجاد پروژه های خاص ایتام در راستای فعالیتهای آستان قدس حسینی برای نظارت بر این قشر، آموزش و ساختن آینده ای روشن برای آنها و همچنین ادای دین به آنها در قبال جانفشانیهای پدرانشان در حفاظت از امنیت کشور است.
وی با بیان اینکه کلیه پروژه های مربوط به ایتام در چارچوب مسئولیت اجتماعی، اخلاقی، انسانی و ارائه بهترین خدمات به این قشر است، گفت که این مدرسه در زمینی به مساحت 1250 متر مربع در پنج طبقه و سی کلاس درس و آزمایشگاه ساخته شده است.
البناء ادامه داد: این مدرسه ضمن بهره مندی از جدیدترین متدهای آموزشی به رستوران، کتابخانه، نمازخانه و سالن ورزشی مجهز می باشد و مرکز دندانپزشکی آن نیز در حال ساخت است.
شایان ذکر است کلیه خدمات آستان قدس حسینی در مدارس ویژه ایتام وابسته به آن رایگان می باشد و علاوه بر آن هزینه های مرتبط با لوازم التحریر، غذا و حمل و نقل هم از سوی آستان قدس حسینی پرداخت می شود.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر