درمان کودکان مبتلا به بیماریهای صعب العلاج در خارج از کشور به همت آستان قدس حسینی با همکاری نهادهای بین المللی هندی و انگلیسی

اخبار وتقارير

2019-05-13

461 بازدید

 
آستان قدس حسینی از انجام جراحیهای بسیار حساس برای کمک به کودکان بیمار عراقی با همکاری نهادهای بین المللی هندی و انگلیسی خبر داد.
حیدر المنگوشی، رابط بین آستان قدس حسینی و مراکز درمانی در هند و انگلستان در گفتگو با سایت رسمی آستان بیان داشت: این طرح که از سوی آستان حسینی برای درمان کودکان عراقی اجرا می شود، وارد سومین سال فعالیت خود شده است.
به گفته وی بعد از تشخیص نوع بیماری در کودکانی که از مشکلات مادرزادی قلبی یا اختلال در ساختار قلب و یا سایر بیماریهای قابل درمان رنج می برند و در داخل عراق قابل درمان نیست، آستان قدس حسینی بر آن شد تا با همکاری نهادهای بین المللی به درمان این دسته از کودکان در خارج از کشور بپردازد.
وی افزود: آستان قدس حسینی توانسته است در این راستا هماهنگیهایی را با سازمان «من هو الحسین» در انگلیس، «سازمان لوریات» و «بیمارستان ناریانا» در هند انجام دهد.
المنگوشی گفت: آستان قدس حسینی بدون در نظر گرفتن گرایشات دینی، قومی و نژادی با شناسایی کودکان مبتلا به بیمارهای صعب العلاج و خانواده های مستضعفی که توانایی پرداخت هزینه ‌های درمانی را ندارند، آنها را برای درمان برگزیده اند.
وی تأکید کرد: آستان قدس حسینی کودکان بیمار را شناسایی و سپس پاسپورت های آنها را به همراه همراهانشان به نهادهای اعلام شده می فرستد تا بعد از دریافت ویزا، راهی هند شوند.
رابط آستان قدس حسینی تصریح کرد: سازمان «من هو الحسین» تمام هزینه ‌های مربوط به درمان این کودکان و تهیه غذا برای خانواده‌ های آنها را که برای درمان به هند مراجعه می کنند؛ متقبل شده است. سازمان لوریات هند نیز هزینه ‌های مربوط به اقامت را متعهد شده است.
وی افزود: از بین کودکانی که تا کنون درمان شدند، زهراء العبودی کودک چهار ساله از استان بغداد است که از چند ماه بعد از تولد از مشکل مادر زادی قلبی رنج می برد. چرا که این نقص موجب عفونتهای متعدد ریوی و عوارض مستمری چون سرفه، زردی چهره و ضعف بدنی می شد.
وی به نقل از والدین زهرا گفت: درمان دخترمان آرزوی بزرگی برای ما بود، اکنون بعد از چند ساعت دیگر دختر ما می تواند مثل تمامی دختران دیگر با دوستانش بازی کند و لبخند شادی در چهره اش نقش بندد.
حیدر المنگوشی افزود: کودکی با نام عمر از اهالی استان موصل عراق نیز از مشکلات قلبی رنج می برد و اکنون پس از اقدامات آستان قدس حسینی با سلامتی کامل به کشور عراق بازگشته است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر