خدمت ‌دهی موکب ناشنوایان به زائران اربعین حسینی

اخبار وتقارير

2018-10-28

333 بازدید

در میان هزاران موکب حسینی که این روزها در کربلا برپا شده‌اند، موکبی با بیش از 150 خادم وجود دارد که مشتاق خدمت به زائران اربعین حسینی هستند.
آنها با حرکات دست‌ها و اشاره‌های صورت با یکدیگر صحبت می‌کنند، تمامی کسانی که آنها را در موکب خادمان ناشنوای امام حسین علیه السلام  در مرکز شهر کربلای معلى می ‌بینند، جذب آنها می‌شوند.
ضیاء جعفر هاشم، مسئول این موکب در گفتگو با سایت رسمی آستان قدس حسینی اظهار داشت: این موکب در سال 2007 تاسیس شد و در طول ایام زیارت برقرار است و غذا برای زائران تهیه می‌کنند.
هاشم افزود: هر شخص در این موکب بدون هیچ مشکل یا تاخیری وظیفه خود را انجام می‌دهد چرا که آنها خدمت رسانی به زائران را آموزش دیده‌اند و علاوه بر این همه اعضای این موکب به این کار عادت دارند و همه وظیفه خود را در این زیارت می ‌دانند، موکب میزبان زائران ناشنوا و معلولان حتی از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، ایران و عراق است به طوری که به مرکز خدمت ‌دهی ناشنوایان به زائران حسینی تبدیل شده است.
مسئول این موکب در ادامه گفت: همه مواد غذایی که این مرکز فراهم کرده، از طرف اعضای این موکب با وجود وضعیت مالی ضعیفشان جمع‌آوری شده‌اند چرا که آنها درآمدهای کمی دارند و از حقوق خود در استخدام و کار محروم هستند.
علی حسین، مترجم زبان اشاره گفت: بیشتر زائرانی که به این موکب می‌آیند، ابراز خرسندی کرده و با ناشنوایان همدردی کردند.
شهر مقدس کربلا شاهد استقبال گسترده زائران عرب و غیر عرب از تمامی طوایف و قومیت‌ها برای شرکت در مراسم زیارت اربعین حسینی است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر