نصب پلهای موقت جهت تسهیل تردد در بین الحرمین

اخبار وتقارير

2017-10-31

4785 بازدید

آستان قدس حسینی کار نصب تعدادی پل آهنی ویژه عبور عابران پیاده در نزدیکی حرم مطهر امام حسین (علیه السلام) را با هدف کاهش ازدحام جمعیت و تسهیل عبور و مرور زائران در مراسم زیارت اربعین سید الشهداء (علیه السلام) آغاز کرد.
کریم الانباری، مسئول بخش فنی آستان قدس حسینی در گفتگو با خبرنگار حرم اظهار داشت: کار نصب چهار پل برای عابران پیاده در اطراف حرم مطهر حسینی در دست انجام است، پل اول در مقابل نمای بیرونی باب قبله حرم امام حسین (علیه السلام) که خیابان جمهوری را به خیابان مخیم متصل می‌ کند، پل دوم در منطقه ما بین الحرمین در نزدیکی بارگاه مطهر سید الشهداء (علیه السلام)  نصب می‌شود.
الانباری افزود: دو پل دیگر نیز در نزدیکی مرقد حضرت عباس نصب خواهند شد، یکی در سمت منطقه ما بین الحرمین و دیگری در نزدیکی ورودی صحن شریف از طرف غرب بارگاه مطهر قرار دارند.
مهندس علی جاسم عبد، مجری این طرح اظهار داشت: ما هر ساله این طرح را به صورت داوطلبانه با نظارت مهندس محمد شاکر از شهر السماوه انجام می دهیم، به این ترتیب که پیش از ایام زیارت اربعین، پلهای منطقه باب القبله و نیز پلهای منطقه واقع در حد فاصل دو حرم شریف را در چند محور نصب می ‌کنیم.
مهندس جاسم عبد افزود: محور اول رفت و آمد زائران از سمت باب القبله به سوی مرقد مطهر امام حسین (علیه السلام) را تسهیل می نماید،‌ محور دوم کار انتقال زائران از خیابان باب طویریج به سمت حرم حسینی و محور سوم زائران را از خیابان مرکزی به سمت خیابان مخیم حسینی هدایت می کند.
مجری طرح مذکور ادامه داد: پلهای منطقه ما بین الحرمین در زمان حرکت موکبها، زایران را از حرم حضرت امام حسین (علیه السلام) تا حرم حضرت عباس (علیه السلام) و بر عکس سامان داده و به شکل گسترده‌ ای در کاهش ازدحام جمعیت در ساعات اوج این مراسم تاثیر دارند.
وی در پایان گفت: این پلها که طبق طراحی تیم فنی و مهندسی آستان آماده شدند، طول هر کدامشان تقریبا هفتاد تا هشتاد متر بوده و از چند بخش مجزا تشکیل شده اند و پس از پایان مراسم زیارت اربعین امام حسین (علیه السلام) جمع آوری می‌ شوند.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر