نمونه ای از ضریح مقدس حضرت امام حسین (علیه السّلام) در بلژیک

اخبار وتقارير

2017-09-17

1359 بازدید

یک نمونه از ضریح امام حسین (علیه السّلام) در راستای نمایش در یکی از موزه‌ های بلژیک، به حسینیه حضرت زهرا (سلام الله علیها) در شهر آنتئان بلژیک منتقل شد.
نمایش این نمونه از ضریح امام حسین (علیه السّلام) در بلژیک از استقبال گسترده اقلیت مسلمان، شخصیتهای مذهبی، مسئولان و چهره‌ های مردمی برخوردار شد.
این نمونه از ضریح مرقد امام حسین (علیه السّلام) پیش از اینکه به موزه بلژیک برسد، حدود شش ماه قبل در نمایشگاه «حج در جهان» در شهر کلن آلمان به نمایش درآمده بود.
عبیر الاعرجی، مدیر موسسه حضرت زهرا (سلام الله علیها) در بلژیک گفت: به نمایش در آمدن این ضریح شریف به منزله زبانی جدید و مدرن برای ابلاغ پیام صلح، اطمینان به پیروان دیگر ادیان آسمانی و تفسیری منطقی جهت بیان واقعیات و زوایای پنهان دین اسلام است.
طبق اعلام مدیریت موزه آستان قدس حسینی قرار است این ضریح شریف در تعداد زیادی از موزه ‌های کشورهای اروپایی به نمایش درآید تا برای مسلمانان مقیم این کشورها نیز فرصت برقراری ارتباط با امام حسین (علیه السّلام) فراهم شود.
در همین راستا رجاء الحسناوی، یکی از بانوان مسلمان عراقی الاصل مقیم بلژیک گفت: نمایش ضریح امام حسین (علیه السّلام) باعث شد ما در حال و هوای معنوی قرار بگیریم و این ضریح، بارگاه مطهر امام حسین (علیه السّلام) در کربلای مقدس را به یاد ما آورد.
الحسناوی افزود: وجود این ضریح باعث می ‌شود که واقعیات حوادثی که بر مسلمانان پس از وفات پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) گذشت و نیز ظلمهایی که به خاندان او در واقعه کربلا شد،‌ یادآوری شود، علاوه بر اینها، این ضریح یاد آور مفاهیم بزرگ انسانی و تربیتی است که به نسلهای بعد باید آموزش داد.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر