سخنان نماینده ارتدوکس در حاشیه نشست همایش بین المللی ربیع الشهاده

اخبار وتقارير

2017-05-07

679 بازدید

نماینده ارتدوكس اسپانیا و پرتغال در سفر خود به كربلا خاطرنشان كرد كه ارتباط ویژه‎ای میان امام حسین (علیه السلام) و حضرت عیسی (علیه السلام) وجود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس حسینی؛ دیمتری نماینده كلیسای ارتدكس در اسپانیا و پرتغال ضمن حضور در جشنواره بین المللی ربيع الشهاده كه در كربلا برگزار شد، تروریستها را بی دین توصیف كرد و اظهار داشت:
گرایش پیروان برخی از ادیان‎ به جریانهای تروریستی، دلالت بر عدم شناخت حقیقی از دین است.
دیمتسی تصریح كرد: مجاهدان عراقی در مبارزه با تروریسم پیروزیهای ارزشمندی به دست آوردند كه نشان دهنده ایمان قوی آ‎نها به خداوند متعال است.
وی با بیان اینكه اولین بار است که به زیارت حضرت امام حسین (علیه السلام) مشرف شده است؛ خاطرنشان كرد: قبل از سفر به عراق اطلاعات اندك و محدود در مورد امام حسین (علیه السلام) داشتم، اما در این سفر اطلاعات ارزشمندی درباره این امام به دست آوردم.
نماینده كلیسای ارتدوكس عنوان كرد: در این سفر دریافتم كه ارتباط خاصی میان امام حسین (علیه السلام) و حضرت مسیح (علیه السلام) وجود دارد، بنابراین تحقیقات و مطالعات بیشتری در این رابطه انجام خواهم داد.
وی با اشاره به سیزدهمین همایش بین المللی ربيع الشهاده گفت: این گونه همایشها به علت حضور ادیان مختلف از اهمیت خاصی برخوردار هستند و تنوع ادیان نشان حركت جهانیان به سمت صلح است.
نماینده كلیسای ارتدوكس تاكید كرد كه اختلاف و تفرقه نباید جایگاهی در میان ادیان و مذاهب مختلف داشته باشد زیرا همه انسانها فرزندان حضرت آدم (علیه السلام) هستند.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر