خطبه دوم نماز جمعه كربلا به امامت شیخ عبدالمهدی کربلایی به تاریخ سوم رجب 1441 قمری برابر با نهم اسفندماه 1398

نماینده مرجعیت عالی در خطبه نماز جمعه کربلا که در صحن مطهر حسینی اقامه گردید؛ اعلام داشتند: رعایت توصیه های پزشکی و پیشگیری بیماری ویروسی کرونا ضروری است.

ایشان خاطر نشان فرمودند: همان طور که در رسانه های مختلف گزارش شده است حتی در کشورهای پیشرفته که از نظر بهداشتی و پزشکی از تواناییهای بالایی برخوردار هستند این ویروس شیوع سریعی داشته است.

نماینده مرجعیت عالی تصریح کرد: ضروری است همه رسانه برای ارتقاء آگاهی مردم نسبت به رعایت نکات بهداشتی فعالیت نمایند. ایشان همچنین نشر اطلاعات مفید درباره این بیماری را در فضای مجازی اطلاع رسانی ای مؤثر و سریع عنوان نمودند.

ایشان از شهروندان درخواست نمودند که اقدامات پیشگیرانه را جدی بگیرند و از انتشار هر مطلبی که در مورد پیشگیری و درمان از نظر علمی پایه و اساسی ندارد خودداری نمایند.

نماینده مرجعیت خاطر نشان کردند این پیشامد در کشور ما به مرحله خطرناک نخواهد رسید و هیچ دلیلی بر وحشت از این بیماری وجود ندارد، بویژه اینکه ترس سبب نقص در سیستم ایمنی بدن می شود.

نماینده مرجعیت عالی بر ضرورت همکاری همگان از جمله خانوادهها، مدارس، دانشگاه و نهادها، ادارات دولتی و غیردولتی برای دستیابی به یک موفقیت بزرگ ملی برای جلوگیری از شیوع این بیماری مسری تاکید فرمودند.

پیوست ها