برگزاری پنجمین دوره کارگاههای آموزشی برای دانش آموزان شرکت کننده در طرح ملی امیر القراء

به منظور تعلیم و تربیت دانش آموزان شرکت کننده در پنجمین دوره طرح ملی «امیر القراء» کارگاههای آموزشی با مشارکت یکصد و بیست قرآن آموز برگزار گردید.

حسنين الحلو، مدير مرکز پروژه های قرآنی آستان قدس عباسی با اعلام این خبر گفت: این طرح برای پنجمین سال متوالی برگزار می شود و هدف از آن پر نمودن اوقات فراغت دانش آموزان در ایام تابستان، تربیت مجموعه بزرگی از قاریان نونهال و ارتقای سطح تلاوت آنها ظرف دو ماه در اولین مرحله از اجرای این طرح است.

وی گفت: این طرح بر اساس اسلوبی جدید و در چارچوب دوره کوتاه مدت برای دانش آموزان مدارس ابتدایی و راهنمایی اجرا می گردد.

الحلو عنوان کرد: در این دوره میزبان صد و بیست دانش آموز واجد شرایط بودیم که در پنج سبک الحافظ خليل اسماعيل به سبک مکتب عراقی، سبک الشيخ عبد الفتّاح الشعشاعی، سبک الشيخ محمد صدّيق المنشاوی، سبک الشيخ الشحّات محمّد أنور، سبک الشيخ أبو العينين شعيشع تقسیم بندی شدند.

به گفته مدیر این مرکز، کلاس درسی خاصی برای فرزندان شهدا، نیروهای حشد شعبی در نظر گرفته شده که در آن دروس مختلفی برای دانش آموزان ارائه می شود.

وی گفت: این طرح به مدت دو ماه در مجتمع اقامتی زائران العلقمی وابسته به آستان قدس عباسی برگزار می گردد به طوری که قاریان نوجوان توسط ماهرترین اساتید و معلمان قرآن آموزش داده می شوند. این طرح طبق برنامه کامل و متشکل از دروسی در زمینه احکام تلاوت، صوت، لحن، وقف و ابتدا است. همچنین کارگاههای آموزشی عملی، جلسات آموزشی قرآنی و نیز برنامه های آموزشی، فرهنگی و تفریحی متنوع در کنار کارگاههای آموزشی برای شرکت کنندگان برگزار می شود.

پیوست ها