برپایی هفتگی محفل تلاوت قرآن در حرم حضرت عباس علیه السلام

برپایی طرح قرآنی هفتگی موسوم به "عرش التلاوة" در قالب محافل قرآنی در صحن مطهر حضرت ابوالفضل عباس (علیه ‌السلام) همچنان ادامه دارد.

این برنامه یکی از برنامه های است که توسط مرکز طرحهای قرآنی در موسسه قرآن کریم وابسته به آستان مطهر عباسی، برگزار می‌ گردد. از عمده برنامه‌های این طرح، دعوت از قاریان نهادهای قرآنی در داخل و خارج شهر کربلا می باشد. در محفل اخیر، قاریانی از موسسه قرآنی الحوراء از بغداد حضور به عمل آورده و با تلاوت خود فضای عطرآگین و معنوی در حرم ایجاد نمودند.

در این محفل، عمار سالم الحلی قاری آستان مطهر عباسی، مصطفی عبد السادة قاری دوره تلاوت حرفه ای از استان بصره، حسین رشید از موسسه قرآنی الحوراء (علیها السلام) و یکی از دانشجویان طرح امیر القرای ملی و عامر الجورانی قاری موسسه قرآنی الحوراء از استان بغداد به تلاوت قرآن پرداختند. ‌این تلاوت ها در حضور زائران صورت پذیرفته و به صورت زنده از شبکه قرآن کریم کربلا پخش گردید.

موسسه قرآن کریم در آستان مطهر عباسی تاکنون طرح های قرآنی متعددی را اجرا نموده است که از جمله اجرای برنامه عرش التلاوة می‌باشد. عرش التلاوة یک طرح قرآنی نوپا است که با هدف از بهره مندی از تجارب و توانمندی های قرآنی گسترده در عراق و نشان دادن آن به جهان اسلام و تلاش برای حمایت از این استعدادها بر اساس چارچوبی خاص، اجرا می گردد.

پیوست ها