برپایی دوره های دینی و فعالیتهای فرهنگی موسسه الوارث، وابسته به بخش امور دینی در خارج از عراق

اخبار وتقارير

2018-07-18

343 بازدید

آستان مطهر حسینی روز پنج شنبه اعلام کرد که سلسله دوره های دینی و فعالیتهای فرهنگی در ترکیه، تایلند و کشورهای آفریقایی برگزار کرده است.
این فعالیتها همزمان با آغاز «طرح دوره های تابستانی» توسط آستان مطهر حسینی برای دانش آموزان مدارس در استانهای مختلف عراق نیز برگزار می گردد.
در همین راستا حجت الاسلام رائد حیدری، رئیس بخش امور دینی آستان مطهر حسینی در گفتگویی مطبوعاتی تصریح کرد: بخش امور دینی در آستان مطهر حسینی سلسله فعالیتهای تبلیغی در ترکیه، هند، تایلند و هفت کشور آفریقایی برگزار کرد.
وی افزود: همچنین چندین دوره معارف دینی برای بانوان و آقایان برگزار شد و جلسات قرآنی و دیدارهایی با اهل تسنن و شرکت کنندگان در مسابقات علمی در بزرگترین کشورهای آفریقایی برپا گشت.
حیدری عنوان داشت: موسسه الوارث، وابسته به بخش امور دینی با هدف آموزش به اقشار مختلف گروه های جامعه در نیجریه، تانزانیا، سنگال، بورکینافاسو، ساحل عاج، کنگو و هند دوره هایی را در این کشورهابرپا نمود.
وی تصریح کرد: این فعالیتهای تبلیغی همچنین در حدود هفت شهر ترکیه برگزار شد که طی آنها دوره های تابستانی با محوریت قرآن کریم، زبان عربی، بیان احکام شرعی و مباحث عقیدتی برپا گشت.
بخش امور دینی وابسته به آستان مطهر حسینی نظارت بر چندین طرح تبلیغی و رسانه‌ ای در داخل و خارج عراق را برعهده دارد.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر