خدمات رسانی پزشکان ده کشور عربی و خارجی به زائران اربعین در جوار حرم مطهر امام حسين (ع)

اخبار وتقارير

2019-10-16

431 بازدید

 
مدیر مرکز پزشکی وابسته به آستان قدس حسینی از ورود کادری پزشکی از کشورهای عربی و خارجی برای ارائه خدمات پزشکی به زائران کربلا در ایام اربعین خبر داد.
احمد جليل الشمری، مدیر مرکز پزشکی وابسته به آستان قدس حسینی در گفتگو با سایت رسمی آستان گفت: کادر پزشکی از کشورهای عربی و خارجی جهت ارائه خدمات پزشکی به زائران امام حسین (علیه السلام) به خادمان افتخاری در اربعین پیوستند.
وی گفت، پزشکانی که فعالیت خود در ایستگاههای پزشکی نزدیک به حرم امام حسین (عليه السلام) آغاز کرده اند از کشورهای استرالیا، تانزانیا، هند، پاکستان، بحرین، عربستان، کویت، لبنان، ایران و روسیه آمده اند.
الشمری ادامه داد: آستان حسینی بیش از سی و پنج مرکز پزشکی داخل و خارج حرم امام حسین (عليه السلام) و دهها تیم امدادهای اولیه مستقر کرده و سه مرکز پزشکی نیز در زائرسراهای وابسته به آستان در جاده های نجف، بابل و بغداد گشوده است.
وی عنوان کرد، یک بیمارستان میدانی پیشرفته وابسته به بیمارستان حضرت زین العابدین (عليه السلام) نیز در حائر حسینی افتتاح شده است. 
الشمری گفت، تمام این بیمارستانها و ایستگاههای پزشکی به صورت شبانه روزی برای ارائه خدمات پزشکی رایگان تلاش می کنند. آستان قدس حسینی میزبان ششصد و پنجاه داوطلب بوده و تمام کادرهای پزشکی و پرستاری از دهم صفر در حالت آماده باش هستند.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر