افتتاح سرداب الحجه واقع در حرم مطهر سید الشهداء (علیه السلام)

اخبار وتقارير

2019-06-03

946 بازدید

بخش تعمیرات و نگهداری آستان قدس حسینی از تحقق نسبی پیشرفت کار زیرساخت و آینه کاری سرداب الحجه (عجل الله تعالی فرجه) در صحن شریف حضرت امام حسین (علیه السّلام) خبر داد.
سرداب الحجه با مساحت هزار و سیصد متر مربع در قسمت شمالی صحن مطهر امام حسین (علیه السّلام) قرار دارد و رابط بین دو بخش باب الکرامة و باب السدرة است.
کریم الأنباری، رئیس بخش تعمیرات و نگهداری آستان قدس حسینی در گفت و گو با سایت رسمی آستان بیان کرد: بیش از نود درصد کار زیرساخت و آینه کاری سرداب انجام شده است.
وی با بیان این که بقیه کارهای مرتبط با سرداب به زودی و طی ده روز آینده به اتمام خواهد رسید؛ گفت: بعد از این ده روز امکان بازدید و استفاده زائران از این محل فراهم خواهد شد. 
الأنباری ادامه داد: طرحها و نقوش به کار گرفته در سرداب الحجه مطابق با نقوش و اسلیمیهای اسلامی بخشهای دیگر صحن مطهر حرم حضرت امام حسین(علیه السّلام) می باشد. 
وی هم چنین گفت: مواد به کار رفته در معماری سرداب از ویژگیهای خاصی از جمله مقاومت در برابر فشار و حرارت، نفوذ آب و رطوبت و حرارتهای بالا برخوردار است که علاوه بر آن می توان بحث سازگاری با محیط زیست را نیز به آن اضافه کرد.
شایان ذکر است که آستان قدس حسینی طرح توسعه حرم امام حسین(علیه السّلام) را در قالب پروژه صحن حضرت زینب(سلام الله علیها) ادامه می دهد.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر