برگزاری هفته فرهنگی نسیم عاشورا در ایران

اخبار وتقارير

2017-10-17

2808 بازدید

هفته فرهنگی « نسیم عاشوراء» در شهر تکاب رسما آغاز به کار نمود.

هفته فرهنگی نسیم عاشوراء از سوی آستان قدس حسینی و با همكاری هیأت جان نثاران ابا عبدالله (علیه السلام) و هیات رزمندگان اسلام در شهرستان تکاب برگزار گردیده است. در این هفته فرهنگی، آستان قدس امامین کاظمین (علیهما السلام) و آستان قدس عباسی نیز حضور دارند.
این هفته فرهنگی با حضور شخصیتهای دینی و سیاسی شهرستان تکاب، مردم مومن و خداجوی تکاب و خادمان عتبات عالیات عراق آغاز به کار نمود.
در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، حجت الاسلام برادری امام جمعه شهر تکاب ضمن تشكر و قدردانی از برگزاری این هفته فرهنگی، گفت: بسیاری از ما مشرف به زیارت عتبات عالیات شده ایم اما بسیاری از مردم شهر ما هنوز این افتخار نصیبشان نگردیده است و برگزاری این هفته فرهنگی ما را به فضای معنوی و روحانی حرمهای مطهر اهل بیت (علیهم السلام) خواهد برد.
وی از همکاری مردم مومن شهر تکاب برای برگزاری این هفته فرهنگی و همراهی مستمر ایشان تقدیر و تشکر نموده و از ایشان دعوت نمود تا در طول برگزاری این هفته فرهنگی به بهترین نحو با آن همراه شده و از برکات آن بهره مند گردند.
پس از سخنان حجة الاسلام برادری، سید افضل الشامی معاون فرهنگی تولیت آستان قدس حسینی در سخنانی ضمن ابلاغ سلام و تحیت متولیان شرعی حرمین مطهر حسینی و عباسی و روسای هیات امنای حرمین مطهر، به فرمایش امام صادق (علیه السلام) که فرمودند: «احيوا امرنا، رحم الله من احيا امرنا» اشاره نمود و افزود: این هفته فرهنگی در پاسخ به دعوت سخاوتمندانه مردم مومن شهر تکاپ برگزار گردیده و مراتب تشکر و قدردانی خود برای این دعوت را اعلام می دارم.
وی در ادامه گفت: بر هیچ کس عمق روابط بین دو ملت دوست و همسایه پوشیده نیست و مهمترین و مستحکمترین عامل رابطه بین دو ملت، رابطه محبت و دوستی پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه اطهار (علیهم السلام) است. وجود حرمهای مطهر ائمه اطهار در دو کشور انگیزه رفت و آمد بین شهروندان دو کشور را فراهم نموده است و متاسفانه حکومتهای ظالم گذشته همواره سعی در کمرنگ نمودن این روابط داشته اند که البته نه تنها موفق نبودند بلکه بر استحکام این روابط افزودند. برگزاری این هفته فرهنگی مصداق حدیث شریف است که می فرماید: «در سراسر جهان پرچمی برافراشته خواهد شد که آزادی را با صدای بلند فریاد می زند و ظلم و طغیان را بر نمی تابد و عزای سید الشهداء را زنده خواهد نمود.»
ایرج ثقفی استاندار تکاب دیگر سخنران این مراسم بود. وی در سخنان خود از مردم تکاب در استان آذربایجان غربی دعوت نمود تا از برنامه های متنوع این هفته فرهنگی با هدف بهره گیری از برکات آن به نحو احسن بهره مند گردند. وی به استقبال میلیونها زائر از سوی خادمان عتبات مقدسه در ایام اربعین حسینی اشاره نمود و از خداوند متعال توفیق خدمت برای برگزاری موفق این هفته فرهنگی را مسألت نمود.
پس از آن مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) برگزار گردید.
در خاتمه، نمایشگاه هفته فرهنگی با حضور شرکت کنندگان در این مراسم افتتاح و پرچم عتبات عالیات در ورودی مصلی تکاب برافراشته شد.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر