مفروش کردن صحن و ورودی ‌های مرقد امام حسین علیه السلام با فرش قرمز +عکس

اخبار وتقارير

2018-09-18

1505 بازدید

پرسنل خدماتی آستان قدس حسینی از پایان عملیات مفروش کردن صحن شریف حسینی با فرش قرمز در راستای آمادگی برای برپایی مراسم عاشورا و  عزاداری"طویریج" در پنجشنبه آتی مصادف با دهم ماه محرم خبر داد.
منتظر الحمدانی، رئیس بخش امور خدمت رسانی به زائران گفت: این بخش در راستای آمادگی برای زیارت روز دهم ماه محرم عملیات پوشاندن صحن مطهر حسینی با فرش قرمز را به اتمام رساند.
وی گفت: مساحت صحن مطهر حسینی 6250 متر است که به طور کامل مفروش شد.
الحمدانی گفت: آنچه امسال را از سال های گذشته متمایز می‌کند، افزودن مساحت وسیعی برای زائران از طریق گشودن سرداب های جدید داخل صحن شریف و آماده سازی کامل آن است .
در همین راستا، عبد الحسن محمد مظلوم، مسئول بخش فعالیتهای آستان قدس حسینی در گفتگو با سایت رسمی آستان گفت: پرسنل ما تمامی اقدامات لازم را برای تسهیل ورود زائران امام حسین علیه السلام برای احیای مراسم عزاداری دسته طویریج انجام دادند.
وی گفت: این اقدامات شامل پوشاندن ورودی های اصلی صحن شریف با خاک برای ورود و خروج آسان عزاداران دسته طویریج است که به منظور حفظ سهولت در حرکت دسته و ممانعت از مزاحمت یا آسیب رسیدن به عزاداران صورت می گیرد.
 مظلوم گفت: تمام درب های صحن شریف حسینی روز دهم ماه محرم برای استقبال از شرکت کنندگان در دسته طویریج  بازخواهند شد بجز درب الزينبيه که به دلیل اقدامات توسعه در حال حاضر بسته است.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر