نمایشگاه عکس با موضوع آیینها و رسوم عزاداری حسینی در مشهد مقدس

اخبار وتقارير

2018-01-15

1372 بازدید


بخش آیینها و موکبهای حسینی وابسته به آستانهای مطهر حسینی و عباسی نمایشگاه عکسی را در شهر مقدس مشهد برای به نمایش گذاشتن عزاداری حسینی در ایام عزاداری برگزار کرد.
ریاض نعمة السلمان، رئیس بخش آیینها و موکبهای حسینی در مصاحبه ای با سایت رسمی آستان قدس حسینی اعلام کرد: این بخش به منظور فعالیتهای تبلیغی و زنده نگه داشتن حماسه عاشورا و به منظور به منصه ظهور گذاشتن فعالیتهای موکبهای حسینی، نمایشگاهی را در مشهد مقدس در میان حضور گسترده دوستداران اهل بیت (علیهم السلام) برگزار کرد.
وی افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه ها نشر و ترویج اندیشه حسینی در اقصی نقاط جهان از طریق گلچینهایی از عکسهای هنری تاثیر گذار و پرمعنا می‌ باشد.
از سوی دیگر، علی الباوی، مسئول ناظر این نمایشگاه گفت: از طریق این تصاویر، آیین و رسوم عزاداری حسینی در شهر مقدس کربلا و خارج از این شهر به نمایش گذاشته شده است و از جمله موضوعات این عکسها نمایش راهپیماییهای میلیونی و تنوع و گستردگی خدماتی است که به زائران در مراسم عاشورا و اربعین گذشته ارائه شده است.
وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه به منزله پنجره ای است که از طریق آن آیینهای عزاداری حسینی در کربلای معلی و آستانهای مطهر به سوی شهر مشهد مقدس گشوده شده است.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر