برگزاری نشست بررسی عملکرد و راهکارهای گسترش آموزش الکترونیکی علوم حوزوی

اخبار وتقارير

2018-01-07

1359 بازدید

واحد انفورماتیک در بخش مدارس دینی آستان قدس حسینی یک نشست مشورتی را جهت بحث و تبادل نظر در مورد طرح آموزش الکترونیکی دروس حوزوی برگزار کرد که از طرحهای مهم در عرصه آموزش علوم حوزوی قلمداد می شود.
در همین راستا، شیخ علی القرعاوی، معاون مسؤول بخش فعاليتهای حرم گفت: این پروژه در مورد آموزش الکترونیکی از راه دور برای طلبه های حوزه است که به دلیل بعد مسافت یا مشغله کاری تحصیل در حوزه های علمیه برای آنها دشوار است.
وی تصریح کرد، این ایده جدیدی است و دروس به طور مستقیم از طریق ایجاد اتاقهای ویژه این برنامه ارائه می گردند و به طلبه ها امکان ورود و گوش فرا دادن به دروس و همچنین طرح سوال و مذاکره با اساتید از طریق ارتباطات الکترونیکی داده می شود.
القرعاوی افزود: تعداد طلبه هایی که تاکنون در این پروژه ثبت نام کرده اند به بیش از 250 نفر می رسد که از سی و پنج کشور عربی و خارجی هستند. به طوری که بیست استاد به تدریس در دروس فقهی، اعتقادی، منطق، زبان عربی و تفسیر قرآن می پردازند.
وی عنوان داشت: این نشست به منظور ارزیابی پروژه مذکور و بررسی مشکلات آن، ایجاد راهکارهایی برای حل مشکلات و تلاش برای توسعه این طرح و جذب حداکثری طلبه انجام گردیده است.
تعدادی از طلبه های شرکت کننده در این پروژه مرحله اول را به پایان رسانیده اند و برخی نیز مبلغ یا مدرس علوم اهل بیت (علیهم السلام) شده اند.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر