توسط آستان قدس حسینی؛ مسابقه بزرگ «امام حسین(ع)؛ بستر توسعه انسانی» برگزار می شود

اخبار وتقارير

2017-11-16

2585 بازدید

 

بخش توسعه منابع انسانی آستان قدس حسینی نخستین مسابقه «اثر فرهنگی» را با شعار امام حسین (ع) بستر توسعه انسانی در سه رشته «مقاله پژوهشی»، «شعر» و «عکس»  برگزار می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس حسینی؛ معاون مسئول واحد توسعه منابع انسانی آستان قدس حسینی در این باره گفت: این مسابقه با هدف تقویت ارتباط مفهوم توسعه با نهضت حسینی، افزایش پشتوانه معرفتی و ادبی قیام تاریخی کربلا و تشویق هنرمندان و پژوهشگران به گسترش و نشر دستاوردهای فکری خود و تقویت مفاهیمی همچون حقوق بشر، ارتباط با یکدیگر، رسانه‌ آزاد، اعتماد به نفس و خودسازی برگزار می‌شود.
منتظر عباس شريف با بیان اینکه موضوع پژوهش باید با اهداف اصلی مسابقه در ارتباط باشد، افزود: پژوهش های ارسالی باید به صورت (Word) و با فونت Simplified Arabic با اندازه ۱۲ برای متن و فونت ۱۴ Bold برای عناوین در برگه‌های A۴ با فاصله سه سانتی متری از اطراف صفحه تنظیم و متن پژوهش و ضمیمه‌‌های آن حداقل در ۱۰ و حدکثر در ۱۵ صفحه نوشته شود.
وی با بیان اینکه پژوهش های ارسالی باید قبلاً در جایی منتشر نشده باشد، ادامه داد: مقالات ارسالی باید دارای اطلاعات کامل نگارنده همچون نام، تاریخ تولد و شماره تلفن تماس باشد.
وی با بیان این که اولویت با پژوهش‌هایی است که جنبه کاربردی و عملی داشته باشند، افزود: کمیته برگزارکننده مسابقه می‌تواند پژوهش‎های پذیرفته‌شده را منتشرکرده و به صاحبش باز نگرداند.
منتظر عباس در ادامه به دیگر شروط پذیرفته‌شدن مقالات در این مسابقه اشاره و عنوان کرد: ارتباط عنوان مقاله با اهداف مسابقه، ارسال مقاله به صورت (Word) به زبان عربی فصیح که کمتر از ۱۰۰۰ واژه و بیش از ۱۵۰۰ واژه نباشد، اعطای حق نشر مقالات پذیرفته‌شده به انتشارات آستان حسینی، اصالت مقاله بدون اقتباس از منابع دیگر از دیگر شروط پذیرفتن مقالات است.
وی اضافه کرد: این مسابقه همچنین، دارای بخش قصاید شعری است که ارتباط موضوع قصیده با اهداف مسابقه، سرودن قصیده ها در حداقل ۱۰ بیت و حداکثر ۱۵ بیت، سرودن قصیده به زبان عربی فصیح به صورت عمودی و دارای قافیه، داشتن عنوان به همراه مشخصات شاعر از جمله شروطی است که در پذیرفته‌شدن اشعار تأثیر دارد.
مسئول واحد توسعه منابع انسانی آستان حسینی اظهار کرد: عکاسان نیز می‌توانند عکس‌های خود را که در ارتباط با موضوع مسابقه است را به صورت (jpg) و با حجم بیشتر از (۴MB), به همراه عنوان عکس و مشخصات عکاس ارسال کنند.
منتظر در پایان گفت: تمامی آثار ارسالی به این مسابقه از سوی کمیته‌های علمی، فنی و دانشگاهی مورد داوری قرار خواهد گرفت و از سه نفر برتر در هر بخش در مراسمی که در دی‌ماه سال جاری در کربلای معلی برگزار می‌شود، تقدیر به عمل خواهد آمد و آثار در آرشیو مسابقه باقی خواهند ماند.

 

 

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر