معطر گردیدن شهرهای ایران به عطر حسینی همزمان با ماه محرم

اخبار وتقارير

2017-10-01

879 بازدید

همزمان با ماه محرم و ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السّلام)، پرچم گنبد مطهر حسینی در آستانهای مقدس امامزادگان در شهرهای ایران برافراشته شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس حسینی، پیرو دعوت تولیت آستانهای مقدس سید ابراهیم بن موسی الکاظم (علیه السلام) و مرقد فرزند ایشان حضرت اسماعیل (علیه السلام)، آستان قدس حسینی گروهی را برای اهدای پرچم گنبد مطهر امام حسین (علیه السّلام) به آستان مقدس ایران به این کشور اعزام کرد.
حمزه الفتلاوی مدیر بخش امور دینی آستان مقدس حسینی، جلیل الحلو مدیر بخش خادمان سادات و زهیر البرقعاوی از مسئولان  بخش روابط عمومی آستان مقدس حسینی از جمله کسانی بودند که پرچم مطهر گنبد امام حسین(علیه السّلام) تقدیم امامزادگان شهرهای قم و اصفهان کردند و مردم این شهر به گرمی به استقبال این پرچم مطهر رفتند.
زهیر البرقعاوی در این باره گفت: پرچمهای گنبد مطهر امام حسین (علیه السّلام) به آستان مقدس حضرت معصومه (علیها السّلام) در شهر قم، آستانهای مقدس فرزندان امام موسی الکاظم (علیه السلام) به نامهای حضرت ابراهیم و اسماعیل (علیهما السّلام) در اصفهان اهدا شد.
وی افزود: همچنین به درخواست هیأتهای عزاداری و ارگانهای مختلف، یکی از پرچمهای متبرک گنبد مطهر برای تبرک در هیأتها، بیمارستانها و مراکز نظامی اهدا شد.
یادآور می شود؛ پرچم مطهر گنبد حسینی با ارتفاع ۳ متر و به طول ۳ متر و ۹۰ سانتی متر و با پارچه ساتن دوخته می شود که به طور میانگین در ابتدای هر ماه قمری این پرچم مطهر تعویض و در مناسبتهای سوگواری و عزاداری پرچم مشکی جایگزین پرچم سرخ گنبد مطهر امام حسین (علیه السّلام)  می شود.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر