آشنایی با بارزترین فعالیتهای بانوان در اربعین +عکس

اخبار وتقارير

2018-11-03

436 بازدید

مرکز ارشاد خانواده وابسته به آستان قدس حسینی از فعالیتهای میدانی خود در اربعین خبر داد.
معاون اداری مرکز ارشاد خانواده آستان قدس حسینی اظهار داشت: این مرکز مشاورانی را به مجتمع های ویژه استقبال از زائران در مسیرهای منتهی به کربلا اعزام کرد تا میزبان بانوان زائر بوده و با آگاهی از مشکلات اجتماعی(خانوادگی و فردی) آنها، راهکارهای مناسب را ارائه دهند.
در همین راستا، هيام محمد از دیگر مسئولان مرکز گفت: از مهمترین مسئولیتهای مرکز در قبال زائران ارائه حمایت روانی ، اخلاقی و دینی و پاسخ به سوالات شرعی بود. همچنین بازدیدهای میدانی از موکبهای حسینی و برگزاری کنفرانسهای ارشادی و فقهی در آن از جمله این فعالیت ها بود.
حنين الحسناوي از مشاوران این مرکز گفت: بیشترین موارد پذیرش مراجعه کنندگان ، درمورد اختلافات خانوادگی و  خشونت در خانواده بود .
بشری مجید گفت: بخش تبلیغات دینی بانوان آستان قدس حسینی کادرهای تبلیغاتی و آموزشی خود را در مسیرهای منتهی به کربلا برای آموزش احکام وضو، نماز، قرائت قرآن در چارچوب طرح (ایستگاههای قرآنی در زیارت اربعین) مستقر کرد.
به گفته سندس فاضل، مسئول بخش تبلیغات این بخش پرسنل خود را در 35 ایستگاه در بغداد، 10 ایستگاه در بابل و 7 ایستگاه در الهندیه مستقر کرد.
علاوه بر این ایستگاههایی در زائر شهرهای آستان حسینی  مستقر و پرسنلی در صحن شریف و همچنین اماکن وضو برای آموزش احکام وضو، نماز و قرائت صحیح قرآن کریم حضور داشتند.
کنفرانسهایی نیز به منظور آموزش احکام نماز جماعت، آداب زیارت و برگزاری مجالس عزاداری برای همدردی با حضرت زینب (عليها السلام) برگزار شد.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر