تجلیل از خانواده شهدای حشد شعبی در حاشیه همایش یادبود فتوای جهاد کفایی

اخبار وتقارير

2017-05-25

938 بازدید

به همت مركز فرهنگی الحوراء زینب (سلام الله علیها) و در حاشیه فعالیتهای همایش یادبود فتوای جهاد کفایی که در سالن خاتم الاوصیاء حرم مطهر حسینی برگزار شد، از خانواده شهدای حشد شعبی تكريم و تجليل به عمل آمد.
شیخ عبدالمهدی کربلایی متولی شرعی حرم مطهر حسینی طی سخنانی اظهار داشت: این قهرمانان بهترین خصلت انسانی یعنی ایثار در راه خدا و وطن و مقدسات را به نمایش گذاشتند، زیرا آنان با این آرمانها تربیت شده اند. مجالس حسینی وعبادتها در لبیک گفتن به فتوای جهاد کفایی نقش مهمی ایفاء می کند.
شیخ کربلایی افزود: تصور اوضاع شهرهای ما  اگر لبیک به فتوای جهاد و این گذشتها و جان فشانیها نمی بود؛ بسیار دشوار است، نمی توان تصور کرد که چه حوادثی در شهرهای ما رخ می داد، تکفیریهای تروریست با صراحت اعلام کرده بودند که بغداد، نجف اشرف و کربلای معلی را مورد هدف قرار خواهند داد.
سپس معاون مسئول بخش رسیدگی به امور خانواده های شهدا و مجروحین طی سخنانی به بیان جایگاه و منزلت مجاهدان در راه خدا پرداخت و چند داستان از شهدا و رزمندگان را بیان نمودند که مواضعی ویژه در لبیک به فتوای جهاد و در میدانهای جنگ داشته اند.  
سارا محمد مدیر مرکز فرهنگی الحوراء زینب (سلام الله علیها) نیز اظهار داشت: تکریم از خانواده های شهدا شامل سی و هشت خانواده شهید از استانهای بغداد و نجف و صلاح الدین و بابل بود که در عملیات آزادسازی شهر موصل به مقام والای شهادت نائل آمدند.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر