×
العربيةفارسیاردوEnglish
×
العربيةاردوEnglish
پخش زنده زیارت به نیابت تصاوير ویدیو اخباراشعار حسينىتحقیق و پژوهشگزارشاتگزارشهای تصویریپروژه ها و دستاوردهاخطبه نماز جمعهاخبار عتبات مقدسهگردشگری دینیصفحات دینیحضرت بقية اللهدانشنامه وارث الانبياء تماس با ما

آستان قدس حسینی

العربيةاردوEnglish

اقدامات آستان قدس حسينی برای كودكان مبتلا به اوتيسم

مركز مراقبت از كودكان اوتیسم امام حسین (ع) وابسته به آستان قدس حسینی بر ادامه برگزاری كارگاه ‌های آموزشی  برای خانواده‌ های كودكان مبتلا به این بیماری تاكید كرد.

هدى حمید، مسئول دفتر اطلاع رسانی مركز در گفتگو با سایت رسمی آستان تصریح كرد: «این مركز روز شنبه هر هفته را به برگزاری كارگاه‌ های آموزشی برای خانواده ‌های دارای كودكان مبتلا به اوتیسم به منظور آموزش چگونگی تعامل با فرزندانشان اختصاص می ‌دهد.»

وی افزود: هدف از این كنفرانسها فرهنگسازی خانواده ها برای تعامل به روشهای خاص با این كودكان و امید بخشی به خانواده ‌ها درمورد امكان درمان فرزندانشان و بهبود وضعیت آنها است.

مسئول دفتر اطلاع‌ رسانی این مركز گفت: هفته جاری دو كارگاه برگزار شد. كارگاه اول در خصوص آموزشهای كلی چگونگی تعامل با كودكان و كارگاه دوم در مورد آموزش متخصصان رفتاری برای غلبه بر رفتارهای منفی در نحوه تعامل با رفتارهای منزویانه بود.

وی به این مساله اشاره كرد كه كارگاه ‌ها و سخنرانیها مختص خانواده های كودكانی كه در مركز ثبت نام کرده اند نیست بلكه شامل خانواده‌ های كودكان خارج از مركز و استانهای مختلف عراق می‌ شود.

طبق گفته مدیریت مركز، این موسسه برای توانبخشی كودكان مبتلا به اوتیسم به منظور آماده‌ سازی برای ورود به مدارس تلاش می ‌كند و در این راستا از كادرهای متخصص عراقی و برنامه ‌های درمانی جهانی یاری می جویند.

این مركز به تازگی موفق شده است پنجمین گروه از كودكان را فارغ التحصیل و آنها را برای ورود به مدارس آماده كند.