استقرار نیروهای حشد الشعبی وابسته به آستانهای مطهر از کربلا تا مرز عربستان برای تأمین امنیت حجاج

اخبار وتقارير

2018-07-25

308 بازدید

فرماندهی عملیات بخش فرات الاوسط حشد الشعبی از تأمین امنیت مسیر زمینی حجاج بیت الله الحرام از شهرستان نخیب به سمت گذرگاه عرعر در مرز عراق با عربستان خبر داد.
هیات حج و عمره مورخ روز جمعه 27 /7 /2018 را به عنوان زمان آغاز حرکت اولین کارون‌های زمینی حج از استانهای عراق از طریق گذرگاه مرزی عرعر به سمت مدینه منور اعلام کرد. 350 کاروان از عراق و با میانگین روزانه بیش از 50 کاروان به زیارت بیت الله الحرام مشرف می شوند.
سرتیب علی حمدانی، فرمانده عملیات بخش فرات الاوسط حشد الشعبی در مصاحبه با سایت رسمی آستان مطهر حسینی تصریح کرد که امنیت مسیر زمینی حج از شهرستان نخیب تا گذرگاه مرزی عرعر از سوی نیروهای حشد شعبی (تیپ علی اکبر، وابسته به آستان مطهر حسینی، لشکر امام علی (علیه السلام) وابسته به آستان علوی و گروه‌ های دیگر) تأمین شده است.
وی افزود، هماهنگیها با فرماندهی عملیات استان الانبار و تیپ هفتم در منطقه پنجم فرماندهی پلیس مرزها ادامه دارد تا مقر کنترل در منطقه نخیب گشوده شود و عملیات گسترده ای برای تأمین امنیت صحراء و استقرار ایستها در این مسیر صورت بگیرد.
حمدانی با بیان اینکه نیروهای ذخیره و پشتیبان در منطقه نخیب حضور دارند، خاطرنشان کرد که آتشبار توپخانه ای به این منطقه انتقال خواهد یافت تا امنیت را برای رفت و آمد حجاج در این مسیر تأمین کند.
فرمانده تیپ یازدهم حشد شعبی تصریح کرد، تأمین امنیت مسیر از منطقه کارخانه سیمان تا شهرستان نخیب با تلاشهای لشکر جنگی العباس و فرماندهی عملیات بخش فرات الاوسط صورت گرفته است.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر