با پاکسازی مناطق تحت کنترل داعش؛ آستان قدس حسینی آوارگان عراقی را به‌ شهرهایشان منتقل می‌کند

اخبار وتقارير

2017-11-26

2900 بازدید


آستان قدس حسینی ماموریت انتقال وسایل مورد نیاز آوارگان عراقی را به شهرهایشان برعهده گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس حسینی؛ فاهم الابراهیمی، مسؤول بخش تبلیغات دینی آستان قدس حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه با بیان این خبر تاکید کرد: به منظور سهولت در روند بازگشت داوطلبانه خانواده‌های آواره به شهرهایشان که به تازگی از لوث تکفیری‌ها پاکسازی شده‌اند آستان قدس حسینی، کامیون‌هایی را برای انتقال وسایل مورد نیاز آوارگان عراقی به شهرهایشان اختصاص داده است.
وی با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته با بخش ترابری آستان قدس حسینی عنوان کرد: براساس طرحی که از سوی دبیرخانه این آستان مقدس برای تسهیل در بازگشت خانواده‌های آواره عراقی از آستان کربلای معلی تا محل سکونت‌شان در نظر گرفته شده، کامیون‌هایی برای انتقال اثاثیه 5000 خانواده اختصاص داده شده‌اند.
الابراهیمی ادامه داد: 5000 خانواده اعلام کردند که قصد بازگشت به شهرهای آزاد شده به ویژه در شهرستان تلعفر که توسط نیروهای امنیتی و حشد شعبی آزادسازی و پاکسازی شده است را دارند.
به گفته مسؤول بخش تبلیغات دینی آستان قدس حسینی، به دنبال حملات داعش و حضور نیروهای تکفیری از سال 2014 در مناطق شمالی و غربی عراق، بیش از دهها هزار خانواده آواره از این مناطق به استان کربلا آمده‌اند و محل‌هایی برای اقامت آوارگان از سوی آستان‌های مقدس عباسی و حسینی، حسینیه‌ها و آحاد مختلف مردم ایجاد شده است.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر