×
العربيةفارسیاردوEnglish
×
العربيةاردوEnglish
پخش زنده زیارت به نیابت تصاوير ویدیو اخباراشعار حسينىتحقیق و پژوهشگزارشاتگزارشهای تصویریپروژه ها و دستاوردهاخطبه نماز جمعهاخبار عتبات مقدسهگردشگری دینیصفحات دینیحضرت بقية اللهدانشنامه وارث الانبياء تماس با ما

آستان قدس حسینی

العربيةاردوEnglish

تشرف هیئت علمای اندونزی به حرم مطهر امام حسین علیه السلام

 

هیئتی از علمای کشور اندونزی به آستان مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در کربلای معلی مشرف شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس حسینی؛ این هیئت که متشکل از علمای بزرگ شیعه، صاحبان مؤسسات، نهاد ها و مدارس دینی اندونزی بود، در حاشیه تشرف به حرم مطهر امام حسین (ع) با شیخ عبدالمهدی کربلایی متولی شرعی آستان قدس حسینی پیرامون گسترش پل های ارتباطی و تقویت روابط و همکاری مشترک با حرم مطهر دیدار و گفتگو کرد.
متولی شرعی آستان قدس حسینی در این دیدار با اشاره به آسیب‌های موجود در شرایط فعلی جهان اسلام به تقویت روابط اجتماعی و دامن نزدن به اختلافات میان تمامی اقشار تأکید کرد.
شیخ عبدالمهدی کربلایی یاری و کمک ‌رسانی به ایتام، فقرا و نیازمندان، تقویت زبان عربی و گسترش معارف قرآنی به ویژه حفظ و تلاوت قرآن کریم را از جمله ضروریاتی برشمرد که باید علمای کشور اندونزی به آن اهتمام ویژه ای بورزند.
عبدالله عبد القادر بیک از اعضای هیئت علمای اندونزی در ادامه این دیدار، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های مؤسسات دینی و حوزه‌های علمیه این کشور، تقویت روابط و گسترش راه‌های همکاری مشترک بین کشور اندونزی و آستان مقدس حسینی را از اهداف این دیدار ذکر کرد.