×
العربيةفارسیاردوEnglish
×
العربيةاردوEnglish
پخش زنده زیارت به نیابت تصاوير ویدیو اخباراشعار حسينىتحقیق و پژوهشگزارشاتگزارشهای تصویریپروژه ها و دستاوردهاخطبه نماز جمعهاخبار عتبات مقدسهگردشگری دینیصفحات دینیحضرت بقية اللهدانشنامه وارث الانبياء تماس با ما

آستان قدس حسینی

العربيةاردوEnglish

دانشنامه تمدن کربلا به نام «موسوعة کربلاء الحضاریة» در دست چاپ

مرکز تحقیقات و پژوهشهای کربلا وابسته به آستان قدس حسینی از اتمام تألیف چهل جلد از دانشنامه تمدن کربلا به نام «موسوعة کربلاء الحضاریة» خبر داد و گفت: این مجموعه شامل اطلاعاتی مهم و مستند درباره شهر کربلا و تاریخ و تمدن آن می باشد.

این موسوعه که تدوین آن از سال 2013 آغاز شده است شامل محورهای تاریخی، جغرافیایی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی درباره این شهر مقدس می باشد.

عبدالامیر القریشی مدیر مرکز کربلا در این زمینه گفت: این دانشنامه شامل اطلاعات جدیدی درباره شهر کربلا است که پیش از این توسط هیچ کدام از محققان و مورخان منتشر نشده است و اکنون چهل جلد آن به اتمام رسیده است.

القریشی گفت: این دانشنامه اطلاعات تاریخی شهر کربلا از زمان شهادت امام حسین (علیه السلام) تا اتفافات سال 2003 میلادی را در بر دارد و علاوه بر این بحثهای جالب و مفصلی درباره جغرافیا و محدوده شهر کربلا دارد و در بخشهایی نیز به راهنمای حسینیه ها، مساجد، دانشگاه ها، مراکز درمانی، حوزه های علمیه و علمای کربلا اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه این کار تحقیقاتی گنجایش آن را دارد که تا صد جلد کتاب نیز ادامه یابد، گفت: به زودی بخشهایی که به اتمام رسیده است چاپ و منتشر خواهد شد و در اختیار پژوهشگران قرار خواهد گرفت.