×
العربيةفارسیاردوEnglish
×
العربيةاردوEnglish
پخش زنده زیارت به نیابت تصاوير ویدیو اخباراشعار حسينىتحقیق و پژوهشگزارشاتگزارشهای تصویریپروژه ها و دستاوردهاخطبه نماز جمعهاخبار عتبات مقدسهگردشگری دینیصفحات دینیحضرت بقية اللهدانشنامه وارث الانبياء تماس با ما

آستان قدس حسینی

العربيةاردوEnglish

عزاداری دو میلیون زائر در مراسم اقامه عزای شهادت حضرت امام علی النقی (علیه السلام)

آستان مقدس امامین عسکریین (علیهماالسلام) از برپایی مراسم عزاداری شهادت دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام علی النقی (علیه السلام)، با حضور بیش از دو میلیون زائر از استانهای مختلف عراق و کشورهای اسلامی دیگر خبر داد.

در این مراسم که به مدت سه روز و از روز اول ماه رجب آغاز گردید، آستان مقدس حرمین عسکریین (علیهماالسلام) برنامه خدمت رسانی و امنیتی ویژه ای را برای خدمت به زائران و جلوگیری از ازدحام در مناطق مختلف به منظور برگزاری هر چه با شکوهتر این مراسم تدارک دیده بودند.

به همین منظور نیروهای حشدالشعبی، فرماندهی عملیات سامرا و فرماندهی پلیس محلی در کنار یکدیگر وظیفه تأمین امنیت این مراسم و مسیرهای منتهی به شهر سامرا و مرکز شهر را بر عهده داشتند.

در این مراسم عتبات مقدسه عراق در کنار دیوان وقف شیعی و وزارت راه عراق هماهنگ با قسمتهای مختلف حرم مطهر عسکریین به خدمت رسانی به زائران پرداختند.

 در این مراسم هیأتهای مذهبی بسیار فعال بودند به گونه ای که بیش از دویست هیأت  کار خدمت رسانی به زائران را برعهده داشتند. در ایام شهادت حضرت امام هادی (علیه السّلام) آستان مقدس عسکریین هفتاد هزار پرس غذای تبرکی بین زائران تقسیم کرده است و بیست شبکه ماهواره ای با بهره گیری از پنج دستگاه SNG این مراسم را به صورت زنده و مستقیم پخش نمودند.