×
العربيةفارسیاردوEnglish
×
العربيةاردوEnglish
پخش زنده زیارت به نیابت تصاوير ویدیو اخباراشعار حسينىتحقیق و پژوهشگزارشاتگزارشهای تصویریپروژه ها و دستاوردهاخطبه نماز جمعهاخبار عتبات مقدسهگردشگری دینیصفحات دینیحضرت بقية اللهدانشنامه وارث الانبياء تماس با ما

آستان قدس حسینی

العربيةاردوEnglish

فناوریهای پیشرفته برای مسطح کردن زمین و پر کردن چاه ‌های آرتزین به منظور احداث فرودگاه کربلا

کارکنان مهندسی آستان در پروژه احداث فرودگاه بین المللی کربلا عملیات هموار کردن زمین و پر کردن چاه ‌های آرتزین مستقر در داخل و اطراف  فرودگاه را با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته آغاز کردند.
صدها چاه آرتزین متروکه و غیر فعال در داخل و خارج زمین اختصاص داده شده برای احداث فرودگاه وجود دارد که در دهه‌ های هشتاد و نود قرن گذشته میلادی حفر شده اند. در همین راستا، تلاشهایی برای احیای بیابان‌ در پروژه های کشاورزی انجام شده که ادامه نیافته است.
غزوان العیساوی، مدیر اطلاع‌ رسانی و روابط در فرودگاه کربلا با بیان اینکه تلاشهایی از سوی پرسنل مهندسی برای عملیات پر کردن چاه‌ های آرتزین در حال انجام است گفت: عمق هر چاه غالبا به پنجاه متر زیر زمین می‌ رسد که مستلزم پر کردن به روشهای علمی است  تا در آینده مشکل فرو رفتگی زمین رخ ندهد.
وی افزود: پر کردن چاه‌ ها با سبک‌ و روشهای مدرن آمریکایی و از طریق کاهش فشار آبهای زیر زمینی صورت می ‌گیرد.
العیساوی تصریح کرد، این روند سختیها و چالشهایی را به همراه دارد که پرسنل بخش مهندسی در تلاش برای از بین بردن آن هستند.
فرودگاه کربلا که آستان قدس حسینی مسئولیت ساخت آن را به عهده گرفته است از مهمترین پروژه های عمرانی این شهر به محسوب می شود. به طوری که ظرفیت جا به جایی سالانه دو میلیون مسافر برای این فرودگاه تخمین زده می شود و مدت زمان تعیین شده برای انجام عملیات آن هجده ماه در نظر گرفته شده است.
به گفته مجریان این پروژه، مسافت باندی که فرودگاه را نیز شامل خواهد شد طولانی ترین مسافت در نوع خود در سطح عراق به شمار می‌رود که تا چهار و نیم کیلومتر امتداد می ‌یابد.