×
العربيةفارسیاردوEnglish
×
العربيةاردوEnglish
پخش زنده زیارت به نیابت تصاوير ویدیو اخباراشعار حسينىتحقیق و پژوهشگزارشاتگزارشهای تصویریپروژه ها و دستاوردهاخطبه نماز جمعهاخبار عتبات مقدسهگردشگری دینیصفحات دینیحضرت بقية اللهدانشنامه وارث الانبياء تماس با ما

آستان قدس حسینی

العربيةاردوEnglish

پیرو دستور مرجعیّت در مورد اهتمام امور جانبازان؛ ملاقات هیأت آستان قدس با یکی از مجروحان حشد شعبی

هیأتی از آستان قدس حسینی برای ملاقات با یکی از مجروحان حشد شعبی (نیروهای داوطلب مردمی)؛ حیدر هادی به منزل او در منطقه العباس واقع در مرکز شهر کربلا اعزام گردید.
حیدر هادی، بعد از مجروح شدن در درگیریهای آزادسازی منطقه شهرستان الحضر در جنوب موصل، در لبنان تحت عملیات جراحی قرار گرفت. وی از مبارزان در تیپ الطفوف، یکی از گروه‌ های نیروهای مردمی وابسته به آستان قدس حسینی است.
هادی در دیدار با هیأت آستان قدس حسینی ضمن قدردانی از این آستان و بخش مراقبت از خانواده های شهدا و مجروحان به دلیل پیگیری وضعیت مجروحان و خانواده های شهدا اظهار داشت: بعد از بهبود وضعیت جسمانیم به مبارزه و جهاد ادامه خواهم داد.
از سوی دیگر فاضل عوز، عضو هیات مدیره آستان قدس حسینی گفت: ما در درگیری آزادسازی الحضر حضور داشتیم و شاهد وقوع انفجاری بودیم که در جریان آن برادر حیدر زخمی شد. وی با همرزمانش در تیپ الطفوف دلیرانه با دشمن جنگیدند.
عوز با اشاره به اینکه این جراحت مدال افتخاری برای اوست به ویژه اینکه در راه خدمت به حضرت امام حسین (علیه السّلام) کسب شده است ابراز امیدواری کرد وی بعد از بهبودی به میدان جنگ و جهاد باز گردد.
احمد رسول، مسئول بخش مراقبت از خانواده های شهدا و مجروحان نیز گفت: دستور مستقیمی از سوی شیخ عبدالمهدی کربلایی، تولیت شرعی حرم مطهر امام حسین (علیه السّلام) برای پیگیری روند درمان حیدر در بهترین بیمارستانهای لبنان صادر شده است.
پیشتر مرجعیت عالی دینی عراق، حضرت آیت الله سیستانی (مد ظله العالی) خواهان توجه و اهتمام بیشتر درباره امور خانواده های شهدا و مجروحان گردید.
این در حالی است که دیدار و تکریم هیاتهای آستان قدس حسینی از خانواده های شهدا و مجروحان استانهای مختلف عراق ادامه دارد.
بخش مراقبت از خانواده های شهدا و مجروحان آستان قدس حسینی، سرپرستی و نظارت بر تعداد بسیار زیادی از خانواده های شهدا و مجروحان را بر عهده دارد. این نهاد در پی صدور فتوای جهاد کفایی از سوی مرجعیت عراق تشکیل شد.