برگزاری صد و شصت محفل انس با قرآن کریم برای بانوان در طول ماه مبارک رمضان

اخبار وتقارير

2019-06-03

278 بازدید

بخش تبلیغات دینی آستان قدس حسینی از برگزاری محافل قرآن کریم ویژه بانوان با همت آستان قدس حسینی در طول ماه مبارک رمضان خبر داد.
خدیجه احمد، مسئول واحد توسعه بخش تبیلغات دینی بانوان آستان قدس حسینی در گفت و گو با سایت رسمی آستان قدس حسینی اظهار داشت: تعداد محافل قرآنی که تحت نظارت این بخش در طول ماه مبارک رمضان برگزار شده است به صد و شصت محفل می رسد.
وی ادامه داد: این محافل در همه مناطق استان کربلاء و استانهای دیگر عراق برگزار می گردد که البته سه محفل اصلی آن روزانه در داخل حرم مطهر امام حسین (ع) برگزار می شود.
خدیجه احمد گفت: این محافل تنها محدود به تلاوت آیات قرآن کریم نیست بلکه شامل بخشهای متنوع دیگری از جمله خواندن دعا، برگزاری مسابقات، برگزاری کلاسهای درس تفسیر قرآن، سخنرانیهایی در زمینه‌ های اخلاقی و بزرگداشت مناسبتهای مختلف ماه مبارک رمضان است.
وی ادامه داد: استقبال بانوان عراقی و بانوان زائر از این محفل بسیار خوب و چشمگیر بوده است.
مسئول واحد توسعه بخش تبلیغات دینی بانوان آستان با بیان اینکه امسال برای اولین بار محافل قرآنی با نظارت آستان قدس حسینی در دو شهر لینشوبینگ و نورشوبینگ سوئد و محافل دیگری در دانمارک و در شهرهای کوپنهاگ و رینکستد برگزار شده است؛ افزود: برگزاری محافل قرآنی در این کشورها تنها محدود به تلاوت آیاتی از قرآن کریم نبوده است بلکه دوره های مختلف قرآنی از جمله تفسیر قرآن، احکام تلاوت و دوره های حفظ قرآن از طریق شبکه های اجتماعی تحت نظارت اساتید ممتاز را می توان نام برد. 
وی ادامه داد: این بخش گروه ویژه ای را برای اجرای برنامه های در نظر گرفته آستان قدس تعیین نموده است که از جمله فعالیتهای این محافل می توان به برگزاری سخنرانیها، اجرای مسابقات، توزیع هدایای ویژه حرم مطهر حضرت امام حسین(علیه السّلام) و پاسخگویی به سوالات شرعی اشاره کرد.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر