بازدید یک هیئت مسیحی از کلیسای باستانی الأقصر به همراهی هیئتی از بخش فعالیتهای فرهنگی آستان قدس حسینی

اخبار وتقارير

2019-05-29

366 بازدید

بخش فعالیتهای فرهنگی آستان قدس حسینی ضمن استقبال از یک هئیت مسیحی و آشنایی با آستان قدس حسینی و شهر کربلای معلی امکان بازدید این هیئت را از کلیسای باستانی الأقصر در مرکز صحرای غربی در استان کربلاء فراهم نمود. این کلیسا جزء قدیمیترین کلیساهای عراق و خاورمیانه به شمار می رود.
طه الدیباج از مسئولان بخش فعالیتهای فرهنگی آستان قدس حسینی با اشاره به سفر هیئت مسیحی به عراق گفت: این هیئت شامل پاپ میسر بهنام از کلیسای کلدانیها و مدیر موسسه تحقیقاتی مسیحیان عراق است.
در همین راستا، پاپ بهنام درباره کلیسای اقصر در عراق بیان کرد: وجود این کلیسا در شهر کربلاء به طور آشکار بیانگر میزان همزیستی مسالمت‌آمیز در این شهر و در این کشور است.
وی هم چنین با اشاره به گرمی استقبال از خود و هیئت همراهش در زمان ورود به عراق افزود که این استقبال وی را بر آن داشت تا در جدول برنامه های خود بازدیدهای مستمری را به این کلیسا بگنجاند زیرا که این مسأله تاثیر زیادی در زندگی و تاریخ مسیحیت و هم چنین ادامه روابط برادرانه بین ادیان و طوایف مختلف خواهد داشت.
پاپ بهنام در پایان از خادمان آستان قدس حسینی که دشواریهای سفر هیئت و همراهی با آنها را در ماه مبارک رمضان متحمل شدند؛ تشکر نمود.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر