آغاز تحقیق و پژوهش بر روی چاپ پانزده نسخه خطی نادر در مرکز علامه حلی (قدس سره) وابسته به آستان قدس حسینی به زودی

اخبار وتقارير

2019-05-04

169 بازدید

مرکز علامه حلی (قدس سره) وابسته به آستان قدس حسینی از انتشار نسخ خطی نادری خبر داد که برای اولین بار در این مرکز مورد تحقیق و پژوهش قرار می گیرند.

جلال طالب، مسئول واحد اطلاع رسانی مرکز در گفتگو با سایت رسمی آستان قدس حسینی اظهار کرد: مرکز علامه حلی همواره برای دستیابی به نسخه های خطی نادر و برجسته تلاش می کند که متعلق به حوزه علمیه حله است و در کتابخانه های عربی و بین  المللی نگهداری می شوند.

وی عنوان داشت، این مرکز به زودی پانزده کتاب از حوزه علمیه حله و دانشمندان برجسته آن در زمینه های لغوی، فقهی، ادبیات و شعر منتشر خواهد کرد. این آثار در چارچوب طرح نیمسال اول مرکز است .

طالب خاطر نشان کرد، برخی از این نسخ خطی نوشته مقداد سيوری، ابن عرندس حلی و استربادی غروی حلی از مشاهیر قرن هشتم هجری است. همچنین دربرگیرنده مجموعه دیوانهای علامه حلی است که مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته اند.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه تحقیق و پژوهش این نسخ خطی با تلاش جمعی اساتید متخصص در مرکز انجام می شود؛ عنوان داشت: هنوز تحقیق و بررسی بر روی نسخه های خطی ای که اخیرا در اختیار این مرکز قرار داده شده؛ آغاز نگردیده است.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر