آستان‌های قدس حسینی و عباسی استفاده دولتمردان عراقی از نتایج تحقیقات پژوهشگران را خواستار شدند

اخبار وتقارير

2019-05-02

311 بازدید

آستانهای مقدس حسینی و عباسی از دولتمردان عراقی خواستند تا به منظور دستیابی به نتیجه ای بهتر در خدمت رسانی به مردم، از پژوهشگران و نتایج پژوهش‌های آنها استفاده کنند.
افضل الشامی، عضو شورای اداری آستان قدس حسینی و معاون رئیس کمیته مقدماتی یازدهمین کنفرانس بین المللی علمی در سخنانی گفت: ما از تصمیم گیرندگان و دولتمردان کشور می خواهیم تا برای رسیدن به نتیجه‌ای بهتر در خدمت رسانی به کشور و مردم از تلاش‌های پژوهشگران استفاده کنند.
وی ادامه داد: این کنفرانس گامی در مسیر درست تلقی می شود تا دولت عراق بتواند از شیوه‌های علمی که از اهمیت بسیاری در جهان معاصر برخوردار است و همانند سلاحی قدرتمند عمل می کند، برای تحقق برنامه‌هایش استفاده کند.
دکتر علاء طالب فرحان، رئیس دانشکده اقتصاد و رئیس کمیته مقدماتی کنفرانس در سخنانی بیان کرد: این کنفرانس که با عنوان "نقش دانشگاه‌ها درتحقق برنامه‌های دولت" برگزار شده، شاهد مشارکت بین المللی پژوهشگرانی از کشور میزبان عراق و دانشگاه‌های لبنان، عمان و مصر بوده است.
وی ادامه داد: این کنفرانس بر محورهای متعددی استوار بوده است که از مهمترین این محورها می توان به محورهای مالی، اقتصادی و توسعه‌ای، عملکرد دولت و اصلاحات اداری، بازسازی و ساختارهای زیربنایی، حفظ امنیت عراق، حق حاکمیت و تقویت نظام دموکراتیک آن، توسعه پایدار و خدمات دانشگاهی اشاره کرد.
فرحان گفت: تعداد 324 پژوهشگر از دانشگاه‌های مختلف عراق و کشورهای عربی در این کنفرانس حضور یافتند.
یازدهمین کنفرانس بین المللی علمی روز دوشنبه با هدف حمایت از دولت عراق جهت تحقق برنامه‌های آن، با نظارت وزیر آموزش عالی و پژوهش های علمی و با همکاری آستان‌های قدس حسینی و عباسی در دانشگاه کربلاء برگزار شد.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر