چرا بر پیاده ‌روی به قصد زیارت اربعین حسینی تاکید شده است؟

اخبار وتقارير

2018-10-25

621 بازدید

مرکز پژوهش‌های عقیدتی به سوال شهروندی درباره دلیل تاکید بر پیاده‌روی برای زیارت اربعین حسینی پاسخ داده است.
این مرکز اعلام کرد؛ پیاده‌روی به سوی بارگاه امام حسین علیه السلام ثواب ویژه‌ای دارد که با شکل‌های دیگر رفتن برای زیارت ایشان تفاوت دارد و این ثواب برای تمامی زمان‌ها و مناسبت‌های ویژه زیارت امام حسین علیه السلام است.
مرکز پژوهش‌های عقیدتی افزود: از ابی الصامت نقل شده که او از امام صادق علیه السلام شنيده: هر کسی که پیاده به زیارت قبر امام حسین علیه السلام بیاید، خداوند برای هر قدم هزار حسنه برای او می‌نویسد و هزار بدی را از او پاک می‌کند و مرتبه و ارزش او را هزار مرتبه بالا می‌برد.
همچنین این مرکز افزود، در روایت دیگری به نقل از ابی سعید القاضی آمده است، امام صادق علیه السلام فرمود: كسی كه پیاده به زیارت امام حسین علیه السلام بیاید، خداوند به هر قدمی كه برمی دارد و می گذارد، ثواب آزادسازی بنده‌ای از فرزندان حضرت اسماعیل (ع) را به او عطا می كند.
مرکز یاد شده در ادامه پاسخ داد، در زیارت اربعین امام حسین علیه السلام ویژگی نیز وجود دارد، با پای پیاده به کربلا رفتن برای ابراز همدردی با خانواده امام حسین علیه السلام که دردها و سختی‌ها را تحمل کردند تا اینکه روز اربعین به امام حسین علیه السلام رسیدند، نیز به این ثواب می‌افزاید، دوستداران امام حسین علیه السلام سختی‌ها را برای همدردی با اهل بیت امام حسین علیه السلام تحمل می‌کنند.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر