فراخوان آستان قدس حسینی برای مسابقه داستان کوتاه با محوریت فداکاری‌های حشد شعبی

اخبار وتقارير

2017-12-23

1376 بازدید

مرکز الحوراء زینب (ع) وابسته به آستان قدس حسینی از آغاز برگزاری مسابقه داستان کوتاه از سوی این مرکز خبر داد و اهل قلم و نوآوران را به شرکت در مسابقه «صفحات مشرقه» (صفحه‌های نورانی) فراخواند.
ساره محمدعلی، مسؤول مرکز الحوراء زینب در گفت‌وگو با سایت رسمی آستان قدس حسینی گفت: هدف از این مسابقه تلاش برای جمع آوری بیشترین اطلاعات مربوط به قهرمانان شهید در میدان نبرد با تکفیری‌ها و ثبت و نگارش ادبی آن است، به طوریکه خوانندگان و دنبال کنندگان را جذب کند.
ساره محمدعلی افزود: موضوعات داستان انحصارا پیرامون شهدای حشد شعبی (بسیج مردمی) است که جانفشانی‌های بسیاری را در راه دین، مقدسات و وطن داشتند. همچنین مشارکت برای عموم در داخل عراق و خارج در تمام سنین و جنسیت آزاد است.
مسؤول این مرکز عنوان داشت: از شرایط شرکت در این مسابقه، نوشتن داستان به زبان عربی فصیح و توجه به قواعد ادبی، هنری، خلاقیت و نحوی است و اینکه مجموع داستان نباید بیش از 700 واژه باشد و قبلا در جایی منتشر نشده و یا در مسابقه دیگری شرکت نکرده باشد. داستان‌ها باید در قالب نرم افزار word نوشته و اطلاعات نویسنده را نیز شامل شوند.
وی اظهار کرد، اعضای کمیته داوری از داخل و خارج عراق خواهند بود که دارای مهارت بسیاری در این زمینه هستند تا بررسی دقیقی در نتایج انجام گیرد. آخرین زمان تحویل آثار داستانی 20/3/2018 است و داستان‌هایی که مطابق با شرایط ذکر شده نباشند از مسابقه حذف می‌شوند.
مرکز الحوراء زینب (ع) در نوامبر سال 2013 تاسیس شد و با برگزاری دوره‌های متوالی و رایگان در زمینه‌های مختلف، مهارت‌های فرهنگی حرفه‌ای و علمی زن را مورد توجه قرار می‌دهد.
این مرکز بعد از صدور فتوای جهاد کفایی از سوی مرجعیت عالی دینی نقش فعالی را در کاهش درد و رنج فراق خانواده‌های شهدا ایفا کرده است.
مسؤول این مرکز تصریح کرد، جوایز مختلفی از جمله جوایز نقدی به صاحبان و نویسندگان داستان‌های منتخب اعطا خواهد شد و داستان‌های برگزیده جمع‌آوری و در یکی از انتشارات آستان حسینی به چاپ خواهند رسید.
کسانی که مایل به مشارکت در مسابقه هستند می‌توانند اثر خود را به ایمیل (alhawraa@imamhussain.org) ارسال کنند.

آخرین مطالب

شایعتر

مطالب بیشتر